تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

گزارشی از مشکلات مهرنشینان میامی؛
آسفالت مهمترین مطالبه ساکنان مسکن مهر میامی/ بی‌نشانی خیابان‌های مسکن مهر
نبود زیرساخت هایی چون آسفالت، فضای سبز، عدم نامگذاری خیابان ها، وجود سگهای ولگرد و ... از مهمترین معضلات موجود در مسکن مهر میامی است.

به گزارش مرآت به نقل از میامی جوان، مسکن مهر یکی از پروژه‌های دولت نهم بود که با هدف خانه‌دار شدن اقشار کم درآمد جامعه بنا نهاده شده و قرار بود در فاصله زمانی مشخصی احداث و تحویل صاحبان آنها شود، که در  دولت دهم با تمام مشکلات ایجاد شده برخی ها صاحب خانه شدند.

آنچه مسلم است، قشر اعظم ساکنان در واحدهای مسکن مهر اقشار ضعیف و کم درآمدی هستند که پس از سال‌ها اجاره‌نشینی، با هر زحمتی شده‌ اندوخته‌ای فراهم و اقدام به خرید خانه کردنددر حالی که با خانه‌های تازه‌ساز اما پر از ایراد و اشکالی روبرو شده‌اند که در آن محیط زیر ساخت های مناسبی فراهم نشده است.

جمعی از ساکنان واحدهای مسکن مهر میامی از نبود امکانات زیربنایی در این واحدها گلایه دارند و می گویند پس از گذشت چند سال از تحویل این واحدها تاکنون، شهرداری نسبت به آسفالت و بهسازی محوطه آن اقدامی نکرده است.

خبرنگار میامی جوان برای بررسی بیشتر مشکلات مسکن مهر به میان مهرنشینان رفته تا از معضلات آن منطقه جویا شود.

زیرسازی وآسفالت خیابان ها مطالبه مردم

حسن شاهینیان یکی از ساکنان  مسکن مهر در شهرک گل ها در گفتگو با خبرنگار میامی جوان درخصوص مشکلات آپارتمان ها گفت:  هنوز بعد از گذشت 6 سال از ساخت این مسکن مهر ها هنوز قسمت هایی از آن جدول ندارد که برخی از سکنه بجای جدول از سیمان برای درست کردن ظاهر بیرونی ساختمان خود استفاده کردند.

وی افزود: برای آسفالت کوچه های این منطقه درخواست های متعددی از شورا و شهرداری کردیم که پاسخ درستی دریافت نکردیم که حتی راه درستی هم برای ورود به این منطقه نداریم.

این ساکن مسکن مهر با بیان اینکه این ساختمان ها را بنیاد سال 89 آماده سازی وجدول کرده و تحویل شهرداری داده است، اظهار کرد: شهرداری مجددا  2 میلیون تومان از ساکنان بابت جدول کشی، آسفالت و زیرسازی طلب کرده که یک میلیون آن قرار شده پرداخت نشود.

با گذشت 6 سال هنوز خیابان ها و منطقه اسمی ندارد

شاهینیان در ادامه تصریح کرد: تمام اهالی مسکن مهر نامه نوشتند که نامی برای این منطقه انتخاب کنند چراکه با گذشت ۶ سال هنوز اهالی مسکن مهر برای آدرس دادن مشکل دارند و این منطقه را به اسم مسکن مهر 66 واحدی می شناسند.

این مهر نشین با بیان اینکه سه سال پیش تقاضای اسمی برای این منطقه کردیم، بیان کرد: با توجه به اینکه نامه به فرمانداری، بخشداری و شهرداری ارسال کردیم اما هنوز پاسخی داده نشد.

وی با اشاره به اینکه با وجود زندگی 50 خانوار در این منطقه دو سطل زباله بیشتر وجود ندارد، بیان کرد: اکثر اوقات این سطل زباله ها پر هستند و هفته ای تنها دوبار برای تخلیه آن شهرداری اقدام می کند.

شاهینیان افزود: وضعیت  کمبود سطل زباله و دیر خالی کردن سطل ها در تابستان با بوی بدی زباله ها بیشتر به چشم می آید، باوجود اینکه سالانه ما عوارض ساختمان های خود را پرداخت می کنیم که من از سال 90 تاکنون عوارضم را داده ام و توقع رسیدگی به این موضوع درخواست زیادی نیست.

 

این شهروند میامی ای به نبود فضای سبز در این مسکن مهرها اشاره کرد و گفت: حتی برای گرفتن چند درخت برای کاشت در اطراف منزل خود به شهرداری مراجعه کردم که گفتند این منطقه جز محدوده ی شهری نیست و ما نمی توانیم گل و درختی به شما بدهیم! و یک قسمت را برای فضای سبز این منطقه  در نظرگرفته شده که هنوز ما فضای سبزی نمی بینیم.

وی با بیان اینکه هرچه آب در شهرک گل ها است همه در قسمت مسکن مهر جمع می شود، گفت: خروجی برای آب های جاری این شهرک دیده نشده است.

سگ های ولگرد آسایش را از ما گرفته اند

شاهینیان به وجود سگ های ولگرد در منطقه مسکن مهر نیز اشاره کرد و گفت: در این خصوص به شهرداری مراجعه کردیم که گفته شد به بهداشت مربوط است و پاسخ بهداشت این بود که نامه ای به بهداشت، شهرداری وجهاد کشاورزی زده شود که آخر هم کاری انجام نشد.

این شهروند تصریح کرد: سگ های کنار خانه های اطراف مسکن مهر آسایش را از ما گرفته اند و هیچ کس هم جوابگو نیست.

گرفتار شدن کودک در گل ولای/آسفالت خیابان خواسته مردم

خانم صائمی یکی از ساکنان مسکن مهر در شهرک گل ها به وضعیت بد زیرسازی و کوچه های این منطقه اشاره کرد و گفت: در زمستان و روزهای بارانی واقعا رفت وآمد برای ساکنان سخت می شود.

وی با اشاره به وجود سگ های ولگرد در این منطقه بیان کرد: واقعا این موضوع مخل آسایش و رفت و آمد کودکان و خانم های این منطقه شده است، برخی شب ها بیش از 10 سگ در یک محل جمع می شوند که چندین بار به مسئولان مربوطه گفته شده و برای جمع آوری آنها کاری انجام ندادند.

این بانوی ساکن مسکن مهر به جمع شدن آب در این منطقه اشاره و اظهار کرد: موقع بارندگی در دو محل آب زیادی جمع می شود که خروجی برای این آب وجود ندارد.

وی تصریح کرد: سال گذشته کودک یکی از ساکنان این محل در حال بازی با گل ولای آب های جمع شده بود که با وجود خاک های نرم این کودک در این گل ولای در حال فرو رفتن بود که اگر مادرش دیر رسیده بود خفه می شد؛ انگار این مسکن مهر ها جزئی از میامی نیست.

صائمی با بیان اینکه اسم نداشتن مناطق یکی از معضلات مسکن مهر است، گفت: وقتی با آژانس تماس می گیریم برای گفتن آدرس همیشه مشکل داریم.

زمان بارندگی همیشه برایمان دردسرساز است

یکی دیگر از بانوان ساکن در این مسکن مهر در گفتگو با خبرنگار میامی جوان مشکل اصلی این منطقه را نبود آسفالت دانست و گفت: در زمستان زمان بارندگی همیشه برایمان دردسرساز است.

وی با اشاره به چند زمین خالی در کنار ساختمان خود که مملو از نخاله و آشغال است، بیان کرد: در این زمین ها همیشه آشغال جمع می شود که باعث آلودگی محیط اطراف شده است.

این بانو به کیفیت نداشتن مواد و مصالح به کار برده شده در ساختمان خود توسط پیمانکار اشاره کرد و افزود: بعد از مدتی زندگی تمام سرامیک های کف ساختمان باد کرده بود که مجبور شدیم دوباره کف ساختمان را سرامیک کنیم.

وی افزود: در حال حاضر که قابل مشاهده هم هست تمام سنگ نمای ساختمان بخشی از آن ریخته و بقیه در حال جدا شدن است.

با گشت و گذاری که در برخی بخش های شهرک داشتم و همچنین گفتگوهایی که با ساکنین شهرک داشتیم نبود فضای سبز مناسب و نبود مکان تفریحی برای کودکان و بیشترین گلایه های مردمی بود که در این خصوص توجه بیشتر مسئولین را برای ایجاد فضاهای سبز مناسب و پارک بازی را خواستار بودند. ناگفته نماند  که با توجه به آپارتمان نشینی مردم این منطقه توجه به این امور و ایجاد فضاهای سبز و پارکهای مناسب بسیار ضروری به نظر می رسد.

مسکن مهری که فضای سبز ندارد/ بازهم نبود زیرساخت مناسب

همچنین خبرنگار میامی جوان سری هم به مسکن مهرهای ساخته شده در شهرک امام(ره) که با گشت و گذاری که در برخی بخش های فازهای ساخته شده مسکن مهر و همچنین گفتگوهایی که با ساکنین داشتیم نبود آسفالت، فضای سبز مناسب و نبود مکان تفریحی برای کودکان و بیشترین گلایه های مردمی بود که در این خصوص توجه بیشتر مسئولین را برای ایجاد آسفالت خیابان ها و فضاهای سبز مناسب و پارک بازی را خواستار بودند. همچنین نبود لوله کشی آب در یکی از خیابان ها باتوجه به ساخته شدن ساختمان وحتی زندگی چندین خانوار بدون آب از مشکلات مشهود مهر نشینان شهرک امام(ره) بود.

وجود نخاله های ساختمانی و عدم جمع آوری به موقع آن نیز علاوه بر مشکلات بهداشتی که ممکن است به وجود آورد چهره زشتی را به نمای این منطقه داده است.

ساختمان های ساخته شده؛ منتظر لوله کشی آب

آقای عباسی یکی از ساکنان مسکن مهر شهرک امام (ره) میامی نیز در گفتگو با خبرنگار میامی جوان گفت: کوچه اول این مسکن مهرها با وجود اینکه بیشتر خانه ها ساخته شده اما هنوز لوله کشی اصلی این خیابان انجام نشده و آب ندارند که حتی چند خانواده هم زندگی می کنند و آب از همسایه روبرویی خود می گیرند.

وی با بیان اینکه  برای این مشکل به اداره آب مراجعه کردیم که علت را ندادن بر و کف شهرداری بیان می کنند و شهرداری در جواب می گوید که هر ساختمان برای بر و کف باید 2 میلیون تومان بدهد، تصریح کرد: نکته ی قابل تعمل اینجاست پیمانکار پول زیر ساخت را به شهرداری نداده اما با این وجود پروانه ساخت دریافت کرده در صورتی برای پروانه ساخت پول زیرساخت گرفته می شود که امروز ما باید به بهانه هزینه زیرساخت 2 میلیون پرداخت کنیم و عده ای هم هنوز آب نداشته باشند.

عباسی نبود جدول کشی برخی خیابان ها، آسفالت، نبود فضای سبز را از عمده مشکلات این منطقه عنوان کرد.

نبود فضای سبز و وسایل بازی کودکان

یکی از بانوان ساکن در مسکن مهر، شهرک امام(ره) در گفتگو با خبرنگار میامی جوان گفت: در این منطقه فضای سبز و کوچکترین وسیله بازی نیز برای کودکان وجود ندارد.

وی افزود: بارزترین حق شهروندی بهره‌گیری از حقوق مساوی در استفاده از امکانات و خدمات شهری است که ساکنان واحدهای مسکن مهر نیز باید از آن بهره ببرند.

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه