تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

کارشناس مسائل بین‌الملل در گفتگو با مرآت؛    
آرایش سیاسی در عراق تحت تاثیر قیام مردمی است/ خروج نیروهای نظامی آمریکا خواسته اصلی عراقی‌هاست
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
یک کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به اینکه آرایش سیاسی در عراق تحت تاثیر قیام مردمی قرار می گیرد، گفت: مردم عراق خواسته‌‌های مشخصی دارند که خروج نیروهای نظامی آمریکا از مهم ترین آنهاست.

کارشناس مسائل بین‌الملل  در گفتگو با خبرنگار مرآت، در خصوص راهپیمایی اخیر مردم عراق، گفت: آن چیزی که به عنوان انقلاب دوم در عراق اتفاق افتاد، کنایه از قیامی است که مردم برای خروج نیروهای انگلیسی در سال 1920 انجام دادند و در یکصد سال بعد دوباره این رویداد تکرار شد.

حسن عابدینی با بیان اینکه این رویداد تاثیرات تعیین کننده ای بر روی معاملات ملی، منطقه ای و بین المللی خواهد داشت، افزود: آرایش سیاسی در عراق تحت تاثیر این قیام مردمی قرار می گیرد.

کارشناس مسائل بین‌الملل اظهار کرد: فراموش نکنیم که آمریکا و حکام مرتجع عرب از جمله سعودی ها، امارت متحده و کسانی که در بین صفوف مردم عراق غربگرا هستند، تلاش می‌کنند تا به گونه‌ای این قیام مردمی را کمرنگ جلوه دهند.

وی یک اجتماع نخبگانی را لازمه تغییر در ساختار نظام سیاسی عراق دانست و عنوان کرد: با ساختار کنونی عراق به نظر می رسد که اگر زمینه برای روی کار آمدن مسئولان مردمی که با دیدگاه مردم همسو باشند فراهم شود، می توان به آینده عراق امیدوار بود.

 عابدینی مطرح کرد: مردم عراق مردمِ رشید، بالغ، بالنده و سرزنده‌ای هستند و علیرغم آنکه در دوران رژیم صدام و رویدادهای دیگر به آن ها ظلم سنگینی تحمیل شد، هنوز سرزنده و در صحنه هستند.

وی افزود: مردم در حال حاضر خواسته‌‌های مشخصی دارند که خروج نیروهای نظامی آمریکا از عراق از مهم‌ترین آن‌هاست.

حسن عابدینی با اشاره به اینکه به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها به راحتی حاضر به خارج کردن نیروهای خود از خاک عراق نیستند، خاطرنشان کرد: مردم عراق کسانی هستند که هرگز عقب‌نشینی نمی‌کنند و امید می‌رود که شاهد روی کارآمدن دوباره نیروهای هوادار خروج آمریکا در مجلس و نخست وزیری عراق خواهیم بود.

کارشناس مسائل بین‌الملل ادامه داد: در حال حاضر مرجعیت، مردم، نیروهای مقاومت و بسیاری از سیاست مداران با یکدیگر همسو هستند و باید منتظر آثار این رویداد به صورت عینی بود.

وی در پاسخ به این سوال که  ارزیابی شتاب‌زده از اتفاق روز جمعه عراق را چقدر مقرون به صحت خواهد بود، بیان کرد: تصاویر راهپیمایی عراق به اندازه کافی حقیقت را نشان می‌دهد و بنیان‌گذار این تظاهرات کسانی هستند که نسبت به اقدام تروریستی آمریکایی‌ها بر ضد فرماندهان ارشد مقاومت اسلامی یعنی شهید سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس معترض بودند.

عابدینی در پایان خاطرنشان کرد: اگر رسانه‌های وابسته به نظام سلطه تلاش می‌کنند تا واقعیت میدان را تحریف کنند، تصاویر، دوربین ها، شعارها و گستره راهپیمایی، پویای این واقعیت بزرگ است.

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه