تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

سرپرست دانشگاه سمنان:
«پژوهش مساله محور» در صدر برنامه‌های دانشگاه سمنان قرار دارد/ تحصیل 12 هزار دانشجو در دانشگاه سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
سرپرست دانشگاه سمنان با ضروری دانستن جهت ‌دهی پژوهش‌های دانشگاهی گفت: پژوهش مساله محور در صدر برنامه‌های دانشگاه سمنان قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مرآت، دکتر مسعود نصیری زرندی سرپرست دانشگاه سمنان در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات با تقدیر از تلاش‌های انجام شده توسط روسای قبلی این دانشگاه اظهار کرد: دانشگاه سمنان با حدود ۱۲ هزار دانشجو در مقاطع مختلف شانزدهمین دانشگاه کشور است.

سرپرست دانشگاه سمنان با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید همگام با جامعه و تحولات کشور حرکت کنند گفت: دانشگاه‌های نسل اول فقط موضوعات آموزشی را دنبال می‌کردند و دانشگاه های نسل دوم نیز در تلاش برای ایجاد ارتباط با صنعت بودند.

نصیری زرندی افزود: همانطور که از نام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برمی‌آید این وزارتخانه توجه به پژوهش و فناوری را در کنار موضوعات آموزشی در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت پژوهش گفت: دانشگاه هنوز با پژوهشی که مشکلات جامعه و کشور را رفع کند فاصله زیادی دارد.

سرپرست دانشگاه سمنان به شکل گیری نسل‌های سوم و چهارم دانشگاهی در جهان اشاره کرد و گفت: نسل سوم دانشگاه‌های جهان تلاش می‌کنند از پژوهش به فناوری و تولید برسند که می‌توان به آنها دانشگاه های کارآفرین گفت.

نصیری زرندی توسعه رشته های دانشگاهی در دانشگاههای نسل سوم را برمبنای کارآفرینی دانست و تصریح کرد: امروز باید از ظرفیت دانشگاه برای حل مشکلات اساسی جامعه استفاده کرد چراکه دانشگاه نمی تواند نسبت به مسائل کشور بی‌تفاوت باشد.

وی ادامه داد: دانشگاه باید برای حل مشکلاتی مانند بحران آب، ریزگردها و محیط زیست، اشتغال و صنعت و ... راهکار ارائه دهد و از آن سو مدیران نیز از توان علمی دانشگاه‌ها برای حل مشکلات کشور استفاده کنند.

سرپرست دانشگاه سمنان توجه به اسناد بالادستی را از اولویت‌های خود در دوره جدید عنوان کرد و گفت: تشکیل اتاق‌های فکر با حضور افراد صاحب تجربه در صنعت، ایجاد درآمد پایدار برای دانشگاه، توجه به استعدادهای مدیریتی درون دانشگاه و ارتباط موثر با دانشگاه‌های خارج از کشور مهمترین برنامه‌های دانشگاه سمنان در مدت پیش رو است.

نصیری زرندی جهت دهی به پژوهش‌های دانشگاهی را از راهبردهای اساسی دانشگاه سمنان برشمرد و اظهار کرد: پژوهش‌های دانشگاهی باید در راستای کارآفرینی، تولید و اشتغال انجام شود.

وی در بخش دیگری از این نشست خبری با اشاره به طرح های نیمه تمام این دانشگاه گفت: آمفی تئاتر دانشگاه، استخر و یک مجموعه خوابگاهی با درصد پیشرفت متفارت در دست احداث قرار دارد که برای تکمیل آنها به اعتبارات زیادی نیازمندیم.

سرپرست دانشگاه سمنان در پاسخ به سوال خبرنگار مرآت در خصوص حذف یا اضافه شدن رشته‌های این دانشگاه با توجه به نیاز کشور تصریح کرد: در این دانشگاه هیچ رشته‌ای حذف نمی‌شود بلکه رشته‌های تحصیلی متناسب با تقاضای دانشجویان ساماندهی می‌شوند.

 نصیری زرندی به تحصیل بالغ بر 7 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی، 4 هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و هزار دانشجوی دکترا در دانشگاه سمنان اشاره کرد و گفت: حدود 8 هزار نفر از این دانشجویان در دوره روزانه و 4 هزار نفر نیز در دوره شبانه مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه وضعیت شغلی فارغ التحصیلان این دانشگاه باید مورد پایش قرار گیرد اظهار کرد: متاسفانه تاکنون در این دانشگاه کانون فارغ التحصیلان وجود نداشته است که در دوره جدید نسبت به تاسیس آن اقدام خواهد شد چراکه این امر به برنامه‌ریزی بهتر و نیز استفاده از ظرفیت فارغ التحصیلان دانشگاه کمک خواهد کرد.

سرپرست دانشگاه سمنان در پاسخ به سوالی در خصوص برگزاری همایش انتقال آب دریای خزر به استان سمنان نیز گفت: این همایش بیست و چهارم آبان ماه با مشارکت دستگاه‌های اجرایی استان و حضور متخصصان و صاحب‌نظران در دانشگاه سمنان برگزار خواهد شد.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

انتهای پیام/ت

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه