دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در گفتگو با مرآت مطرح کرد؛
تشریح جزئیات اعتبارات اختصاص‌یافته به حوزه میراث فرهنگی در سال 98/ بیش‌ترین اعتبارات به کدام پروژه در استان اختصاص یافت؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
در سال 98 مجموعا 22 میلیارد برای احداث مجتمع گردشگری سرخه و یک میلیارد برای مرمت مجموعه تاریخی ابوالحسن خرقانی و بایزید بسطامی اختصاص یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت ضمن تشریح جزئیات اعتبارات اختصاص‌ داده‌شده به پروژه‌های میراث فرهنگی در سال 98، توضیحاتی در خصوص اعتبارات پل شهرک صنعتی سمنان ارائه کرد.

نادر مالکی با اشاره به این مطلب که برای تکمیل پروژه پل شهرک صنعتی 2 تا 3 میلیارد از اعتبارات استان هزینه شده است گفت: سال گذشته 2.5 میلیارد تومان برای این پروژه اختصاص یافت که با توجه به کم بودن این رقم، آن را در پروژه دیگری هزینه کردند و امسال به جای 2.5 میلیاردِ پیشین که البته مسئولان راه و شهرسازی قدری دیر آن را پیگیری کردند، 7 میلیارد تومان به این پروژه اختصاص پیدا می‌کند که امیدواریم با این مبلغ پروژه به سرانجام برسد.

مالکی در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگار مرآت درباره جزئیات اعتبارات تخصیص‌یافته به حوزه میراث فرهنگی استان سمنان، از تخصیص 22 میلیارد تومان به مجتمع گردشگری سرخه در سال 98 خبر داد و گفت: امسال نیز اختصاص 10 میلیارد تومانِ دیگر به این پروژه ابلاغ شده است.

وی اعتبار اختصاص‌یافته برای احداث «موزه بزرگ سمنان» در سال 98 را 3.5 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: افزون بر این 2 میلیارد و 300 میلیارد تومان برای کمک به مرمت بافت تاریخی در هسته‌های تاریخی شهرهای استان، یک میلیارد تومان برای چشمه‌علی دامغان و یک میلیارد تومان برای مجموعه تاریخی ابوالحسن خرقانی و بایزید بسطامی در سال 98 اختصاص یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان سمنان با بیان این که در سال 98 یک میلیارد تومان به مرمت خانه حشمت‌اللشکر در سرخه اختصاص یافته است گفت:  در سال گذشته برای مرمت عمارت تاریخی ابراهیم‌خانِ ملاده، یک میلیارد تومان، برای مسیر آب گرم 4 میلیارد تومان و برای تپه حصار دامغان 2 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته بود.

وی از تخصیص یک میلیارد و 750 میلیون تومان اعتبار برای مرمت کاروانسراها در سال 98 خبر داد و گفت: زیرسازی قصر بهرام یک میلیارد تومان و بازارچه صنایع دستی سمنان نیز یک میلیارد تومان از اعتبارات سهم داشته‌اند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با بیان این که فارغ از این پروژه‌ها اعتبارات شهرستان‌ها چندان بالا نیست گفت: علت اختصاص این اعتبارات نیز سفر ریاست جمهوری بوده است؛ ما پیش‌تر در سفرهای هیأت دولت معمولا شاهد اختصاص اعتباراتی در حوزه میراث فرهنگی نبودیم اما در سفر دوم آقای روحانی به استان، اعتبارات مذکور به تصویب رسید.

شایان ذکر است عملیات احداث مجتمع گردشگری سرخه در آذرماه سال گذشته با حضور معاون وزارت میراث فرهنگی آغاز شد. مطابق اظهارات جمال، مدیرکل میراث فرهنگی استان در روز کلنگ‌زنی پروژه، مجتمع مذکور شامل کتابخانه، موزه، سالن چندمنظوره، کلاس و کارگاه‌های آموزشی خواهد بود. جمال، پیش‌تر این پروژه را بزرگ‌ترین پروژه گردشگری استان توصیف کرده بود. احداث مجتمع گردشگری سرخه از مصوبات سفر ریاست جمهوری در آذرماه سال 97 است.

انتهای پیام/ح

دیدگاه ها

این آمار خیلی فاجعه هست. وقتی مدیرکل سرخه ای باشه و وزیر هم سرخه ای همین میشه. برای جاده آب گرم ۴ میلیارد گذاشتند و برای تپه حصار دامغان با ۷ هزارسال قدمت ۲ میلیارد تومان!!!!
ایمیل
ماشالله به این نگاه عادلانه به سراسر استان....دامغان که قدمت تاریخی دارد باید این وضعیت رو داشته باشه؟ مگر شرق استان قطب گردشگری نبود؟شاهرود و میامی هم که ....دستمریزاد دولت ...ماشالله
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.