تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

بخش سوم و پایانی گفتگوی مرآت با رئیس دانشگاه سمنان؛
خوابگاه جدید دانشگاه تا مهرماه سال آینده افتتاح می‌شود/ پروژه بزرگ احداث آمفی‌تئاتر، در سطح افتتاح توسط رئیس‌جمهور است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس دانشگاه سمنان از تلاش برای افتتاح خوابگاه جدید خواهران و آمفی‌تئاتر بزرگ دانشگاه در سال 99 می‌گوید.

به گزارش خبرنگار مرآت، پیش‌تر دو بخش از گفتگو با دکتر نصیری، رئیس دانشگاه سمنان را در دو موضوع سند چشم‌انداز سمنان و دانشگاه فرزانگان از نظر گذرانده‌اید. در بخش سوم و پایانی گفتگوی مرآت با رئیس دانشگاه سمنان به برخی از مسائل صنفی دانشگاه و پروژه‌های در دست افتتاح پرداخته‌ایم. بی‌مقدمه شما را به مطالعه این گفتگو دعوت می‌کنیم:

مرآت: آیا قصد احداث خوابگاه و افزایش ظرفیت خوابگاهی را دارید؟

یکی از اهداف ما همین است. ما تا مهرماه سال آینده، خوابگاهی با ظرفیت 250 تا 300 نفر را افتتاح می‌کنیم. به تازگی مسئولان صندوق رفاه به سمنان آمده بودند و از روند پیشرفت کار خرسند شدند. این پروژه بالغ بر 60 درصد پیشرفت داشته است. مسئولان صندوق رفاه قول دادند که این خوابگاه را تجهیز کنند تا در مهرماه سال بعد بتوانیم از آن استفاده کنیم.

یکی از اقدامات من تا زمانی که در این سمت باشم، خوابگاه‌سازی است. اگر دانشگاه سمنان بخواهد در کشور نامدار باشد، باید ظرفیت‌های خوابگاهی خود را افزایش دهد. علاوه بر این، ما خوابگاه‌های خود در سطح شهر را نیز ساماندهی می‌کنیم؛ بر این اساس بناست که خوابگاه‌های سطح شهر را بفروشیم و در داخل دانشگاه، خوابگاه‌سازی کنیم.

امکانات فعلی خوابگاه‌های دانشگاه نیز در حد مطلوب است. ما یک سالن ورزشی به وسعت 1500 مترمربع ویژه خواهران احداث کرده‌ایم؛ سایت دوچرخه‌سواری و یک زمین چمن مصنوعی هم از امکاناتی است که در مجموعه خوابگاه خواهران وجود دارد. اگر بتوانیم یک خوابگاه دیگر برای خواهران در همان پردیس بسازیم، فوق‌العاده خواهد بود.

مرآت: آیا انتشار قراردادهای مربوط به سلف دانشگاه امکان‌پذیر است؟

این، یک اقدام حرفه‌ای نیست. در هیچ دانشگاهی این قراردادها را منتشر نمی‌کنند؛ اما این قراردادهای یکی از بهترین قراردادهای دانشگاه سمنان است و بعضا دانشگاه سمنان را در این زمینه مثال می‌زنند. ما با مشارکت پیمانکار خود سلف صنعتی را افتتاح کردیم که برای راه‌اندازی آن، دانشگاه 1.5 میلیارد تومان و پیمانکار 500 میلیون تومان هزینه کرده است.

فکر می‌کنم برای تکمیل دستگاه‌ها، به 300 تا 400 میلیون تومان اعتبار دیگر نیز نیاز است.

مرآت: هزینه رتق و فتق کتابخانه تازه‌ساخت دانشگاه در سال چقدر است؟

این مجموعه هنوز به طور کامل افتتاح نشده است. کار ساخت کتابخانه و آمفی‌تئاتر از سال 88 –و شاید پیش از آن- آغاز شده است. بخش کتابخانه این مجموعه افتتاح شده است. من در دانشگاه‌های ایران کتابخانه‌ای با این مشخصات ندیده‌ام. تمام تلاشمان را می‌کنیم تا بخش آمفی‌تئاتر مجموعه نیز در سال آتی به نام شهید سلیمانی، افتتاح شود. یکی از آرزوهای من اتمام کار این مجموعه است.

سازه این مجموعه منحصربفرد است. سالنِ مذکور، تنها سالن اجتماعات نیست؛ بلکه برای اجرای تئاتر، برنامه‌های موسیقایی و... ساخته شده است. سالن اصلی، حدود 10 هزار مترمکعب حجم دارد. من در مجموعه وزارت علوم چنین سالنی را سراغ ندارم. امیدواریم بتوانیم سال بعد این پروژه را افتتاح کنیم. سطح پروژه، در حد افتتاح توسط رئیس‌جمهور است.

هزینه‌های احداث مجموعه البته زیاد است. احداث یک ساختمان معمولی، در هر متر حداقل 4 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد. بیش‌ترین تلاش ما برای جلوگیری از تعطیلی ساخت مجموعه بوده است. اگر احداث مجموعه متوقف شود و به طور مثال سه سال بعد کار مجددا آغاز شود، مطمئنا هزینه‌ها چندبرابر خواهد شد.

مرآت: تا این لحظه چقدر هزینه شده است؟

اجازه بدهید این رقم را اعلام نکنم؛ عنوان کردن آن لزومی ندارد. مطمئن باشید که بازرسی و دیوان محاسبات بر پروژه‌های دانشگاه نظارت می‌کنند. دانشگاه سمنان، یکی از نهادهای پاک استان سمنان است. پیمانکار باسابقه پروژه، تأسیسات مجموعه را پیش‌تر نصب کرده است؛ اگر قرار بود در حال حاضر تأسیسات را خریداری کنیم، ابدا امکان‌پذیر نبود و از پس هزینه‌های آن برنمی‌آمدیم.

مرآت: شما تا بحال با سرویس دانشگاه آمد و شد کرده‌اید؟

خیر. البته زمانی که معاون دانشجویی بودم، یکی‌دوبار برای بررسی شرایط سوار شدم اما از وقتی در این سمت هستم، از سرویس دانشگاه استفاده نکرده‌ام. البته دوست دارم از سرویس استفاده کنم.

مرآت: دانشجوها درباره زمان‌بندی حرکت سرویس‌ها و تعدادشان، نقدهایی دارند.

به دانشجوها حق می‌دهم اما انتظار دارم دانشجوها هم به ما حق بدهند. ارائه این سرویس‌ها، از جمله وظایف دانشگاه نیست اما سالانه 2 میلیارد تومان بابت ایاب و ذهاب دانشجویان به شهرداری سمنان پرداخت می‌کنیم. ما 20 اتوبوس از شهرداری کرایه می‌کنیم. شما پیگیری کنید و ببینید که دانشگاه‌های دیگر چگونه عمل می‌کنند؟ سرویس‌های دانشگاه‌های دیگر دانشجویان را تا کجای شهرها می‌برند؟

دانشگاه‌هایی که خارج از محدوده شهر هستند، از دانشگاه تا نخستین میدان شهر سرویس می‌دهند؛ مگر آن که خوابگاه داشته باشند تا روزانه سه چهار نوبت هم دانشجویان را به خوابگاه ببرند. وظیفه ما این است که دانشجویان را در نخستین میدان شهر، یعنی میدان استاندارد پیاده کنیم.

منتها حرف ما این است که در سمنان تاکسی و اتوبوس به اندازه کافی وجود ندارد و ایاب و ذهاب مشکل است؛ به همین خاطر دانشگاه این امر را تقبل می‌کند. سرویس‌های دانشگاه برای سال 99 تنها در برخی میدان‌های خاص توقف خواهند کرد. تکرار می‌کنم، آیین‌نامه به ما می‌گوید دانشگاه‌هایی که خارج از شهر هستند، باید دانشجو را تا نخستین میدان شهر برسانند. برای مهرماه سال 99، تغییراتی در ایاب و ذهاب خواهیم داشت.

مرآت: مهم‌ترین آرزوی شما برای سال 99 چیست؟

افتتاح پروژه‌ها که مهم‌ترین آن‌ها آمفی‌تئاتر است. افتتاح دانشکده مهندسی مواد و دانشکده نفت و نیز خوابگاه جدید از دیگر اقدامات ما خواهد بود. با افتتاح این مجموعه‌ها، تمرکز خود را بر تکمیل استخر دانشگاه معطوف خواهیم کرد تا این پروژه در سال 1400 به سرانجام برسد. ادامه روند خوابگاه‌سازی نیز از آرزوهای من است. دانشجو در هنگام انتخاب رشته باید از 4 سال خوابگاه داشتن، اطمینان حاصل کند.

مرآت: برای شما صمیمانه آرزوی توفیق داریم.

من هم برای شما و همکارانتان آرزوی موفقیت دارم.

انتهای پیام/ح

دیدگاه ها

.از زحمات و خدمات آقای دکتر نصیری که مصداق صالحات و باقیات است سپاسگزارم
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه