تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

کارگردان:
فحش به تلویزیون با پول چرب رسانه ملی/ آقای بازیگر صادق باشید!
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
پس از گذشت سالها از تولید اثری در شان و قابل اعتنا از میرباقری در رسانه مالی با نام «مختارنامه» بار دیگر هنر این کارگردان و نویسنده باسابقه و اهل فرهنگ را به انتظار می‌نشینیم. متاسفیم که این مجموعه با این عظمت که می‌دانیم با زحمات فراوان و شبانه روزی بسیا

به گزارش مرآت؛ همزمان با تولد حضرت زینب (س) با خبری مسرت بخش روبرو شدیم. خبری که انتظار مخاطب سیما را از این رسانه و تلاش دست اندرکاران و مدیران آن برآورده می کند و بار دیگر شاهد خلق اثری در خور از داود میرباقری خواهیم بود. پس از گذشت سالها  از تولید اثری در شان و قابل اعتنا از میرباقری در رسانه مالی با نام «مختارنامه» بار دیگر هنر این کارگردان و نویسنده باسابقه و اهل فرهنگ را به انتظار می‌نشینیم. متاسفیم که این مجموعه  با این عظمت که می‌دانیم با زحمات فراوان و شبانه روزی بسیاری از دلسوختگان سیما و سینما و دست‌اندرکاران هنر هفتم بالاخره جلوی دوربین رفته است با حاشیه‌ای عجیب روبرو شد.

علیرضا شجاع‌نوری چند روز گذشته با مصاحبه‌ای مفصل رسانه ملی را به سادگی و بدون هیچ پروایی با تلویزیون کره‌شمالی مقایسه کرد؛ مقایسه‌ای که اهل فرهنگ و هنر هم از این نوع مقایسه بی‌دلیل و بی‌اساس به حیرت آمدند. این مقایسه چگونه از فردی که مدعی است سال‌هاست برای فرهنگ و هنر این مرز و بوم با توجه به مسئولیتی که در بنیاد فارابی و تامین برنامه صدا و سیما داشته صورت گرفت. بسیاری (البته به حق) معتقدند این نوع اظهار نظر تنها در ادامه پروژه ایران‌هراسی که سال‌هاست از سوی آمریکا و پیگیری آن توسط شبکه‌های معاند و اپوزیسیون‌ها راهبری می‌شود.

در کنار این پروژه ایران‌هراسی، شاهد مصاحبه مفصل و طولانی شجاع‌نوری علیه صدا و سیمای ایران و حکومت هستیم. این مصاحبه را چگونه باید تحلیل کنیم.

در خوشبینانه ترین حالت این است که بخواهیم از این جنبه که گلایه‌ای است از سوی یکی از هنرمندان این مرز و بوم بدانیم اما وقتی این مصاحبه مطول را مرور می کنیم شاهد المان‌ها و نشانه‌های بسیاری در این مصاحبه در ادامه پروژه ایران‌هراسی هستیم. المان هایی از این دست «محبوبیت تلویزیون کاهش پیدا کرده ولی چرا ما کاری نمی‌کنیم که برنامه‌ها جذاب‌تر باشد و بین مردم محبوب شویم. مثل اینکه دیگر کلمه محبوبیت منسوخ شده. اصلا فراموش کرده‌ایم که راه‌های محبوب شدن غیر از این راه‌های امروزی است.» در بخش دیگر «متاسفانه اصلا مرز بین دروغ گفتن و نگفتن در تلویزیون مشخص نیست»، «تلویزیون می‌گوید ما متکلم وحده هستیم»، «ما هیچوقت فضای گفتمان را به وجود نیاوردیم »، «داشتن تلویزیون خصوصی هم از همان بحث دیالوگ ناشی می‌شود. چون دیالوگ نداریم نمی‌توانیم تلویزیون خصوصی داشته باشیم.»، «تلویزیون ما کم شباهت به تلویزیون کره شمالی نیست. آنجا همه هنرپیشه‌هایی که نقش یک بازی می‌کردند، باید یک شباهتی به کیم ایل سونگ می‌داشتند، یعنی اگر کسی به او شباهت نداشت، اصلا نمی‌توانست سوپراستار شود.»

سوال اینجاست آقای شجاع نوری شما که مرد با فرهنگی هستید و به خوبی از فعالیت شبکه‌های ماهواره‌ای و معاند خبر دارید و همین دیالوگ شما که تلویزیون ایران را با کره شمالی مقایسه کردید کافی بود تا آب را به آسیاب دشمن بریزید چه مقصودی را دنبال می کنید؟

اگر این تلویزیون با این توصیفاتی که تنها بخشی از افاضات شماست در خانه های مردم ایران قرار دارد و آن را به خانه‌ها راه داده‌اند چگونه است که در یک سریال آن حاضر به حضور شدید. تولید سریال سلمان فارسی که قرار است شما نقش سلمان را در آن بازی ‌کنید، حدود 5 سال طول می‌کشد و قطعا شما از آن دست بازیگرانی هستید که برای ایفای نقش به دستمزدی ناچیز قانع نخواهید شد و به دلیل نقش اول بودن سریال دستمزدی بالا طلب خواهید کرد که البته کردید! این روند را ممکن است برای مخاطب خود توضیح دهید؟ چگونه است که نگران حقوق حقه مردم هستید و زندگی پر زرق و برقی که در برخی سریال ها به نمایش گذاشته می‌شود و خانواده ای که در پاسخ به پرسش فرزند تنها آه می‌کشد را ندیده می‌گیرد. حال حاضرید از دستمزد خود به همان خانواده که با دیدن این تصاویر آه می‌کشد توضیح دهید؟

آقای شجاع نوری با مخاطب صادق باشید و یک بار برای همیشه دستمزدهای کلانی که از بیت‌المال این مملکت به جیب بسیاری از هنرمندان و دوستانتان گسیل می‌شود را فاش کنید. این هم جزء صداقت است، شما با مردم صادق باشید. این فرهنگ را شما به مدیران و رسانه ملی نشان دهید.

آقای شجاع‌نوری شما برای حضور در سریال «بانوی عمارت» چه میزان دستمزد طلب کردید؟ چقدر از این دستمزد حق زحمات شما بود و چقدر از آن را به دلیل نامتان و حضور در عرصه های مختلف کسب کردید؟ شما باید با مخاطب تلویزیون صادق باشید.

آقای شجاع نوری اگر قصد دارید در رسانه ملی حاضر شوید و در یک پروژه فرهنگی مذهبی نقش اول آن را بازی کنید و به خانه‌های مردم بیاید، با آن‌ها با صداقت رفتار کنید. یک بار برای همیشه شما به گفته‌های خود عمل کنید و در همان رسانه که صدا و سیما را متهم کردید عملکرد خود را توضیح دهید و با مردم صادق باشید. قصد خود را از این مصاحبه مطول بیان کنید و میزان دستمزدی که در این سریال قرار است در طول فیلمبرداری بگیرید به همان خانواده‌ای که با دیدن زرق و برق زندگی تنها به یک آه برای فرزندش بسنده می کند توضیح دهید تا شما با این صداقت مردم را به قلوب لا ‌اله‌ الا الله دعوت ‌کنید.

اینجاست که باید یک مسیر را انتخاب کنید، یا روی حرف‌هایتان با عملکردتان صحه گذاشته و از حضور در سریال سلمان انصراف دهید چون این سریال هم از تلویزیون که به قول شما شبیه به رسانه کشور کره شمالی عمل می‌کند قرار است پخش شود و یا به درستی و صداقت از هدف خود از این مصاحبه مطول پرده بردارید. خود می‌دانید که با گسترش فضای مجازی و رسانه‌هایی که همیشه وقایع را رصد می‌کنند دیگر نمی توان مانند گذشته رفتار کرد.

دانا
انتهای پیام/

دیدگاه ها

کاری به حرف آقای شجاع نوری ندارم چون نمیشه یکطرفه به قاضی رفت ولی اینکه گفته تلویزیون ما مثل کره شمالیه حقیقت محضه...اونجا به سلیقه مردم احترام نمیزارن اینجا هم نمیزارن...همین جمله کافیه....حالا تا صبح تفسیر و مقاله نوشته بشه میشه توجیه و نظر شخصی که ارزشمند نیست.
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه