دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

سند افتخاری دیگر در کارنامه درخشان شورا و شهرداری سمنان؛
جایزه خوش‌حسابی عوارض نوسازی کجاست؟/ چرا مردم حق دارند به شهرداری و شورای شهر سمنان بی‌اعتماد باشند؟/ سکوت نهادهای نظارتی در قبال سوءمدیریت شورا و شهرداری تا کی ادامه خواهد یافت؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شهرداری و شورا چگونه انتظار دارند که مردم در سال جاری به تبلیغات دروغین آن‌ها گوش فرادهند و خوش‌حسابی کنند؟

به گزارش خبرنگار مرآت، عوارض نوسازی، یکی از منابع درآمدی مهم شهرداری‌هاست و شهرداری‌ها همه‌ساله جوایزی را برای خوش‌حسابان تعیین می‌کنند تا مردم را به پرداخت عوارض تشویق کنند. بر همین اساس، شورای اسلامی شهر سمنان نیز در یکی از جلسات سال گذشته خود تصویب کرد که یک دستگاه خودروی پراید به برنده خوش‌شانس(!) و خوش‌حسابی که عوارض نوسازی خود را در موعد مقرر پرداخت کند، اهدا شود!

خودروی مذکور در نهایت خریداری شد و شهرداری با تبلیغاتی پرسروصدا به مردم اعلام کرد که اگر تا پایان اسفندماه عوارض نوسازی خود را پرداخت کنید، صاحب یک دستگاه پراید خواهید شد! یک نمونه از تبلیغات شهرداری را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید!

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اما اگر گمان می‌کنید که شهرداری سمنان یک دستگاه خودروی پراید به پرداخت‌کننده خوش‌حساب و خوش‌شانس عوارض نوسازی اهدا کرده است، سخت در اشتباهید! چنان‌که پیداست، مسئولان شهرداری سمنان با تکیه بر فراموشی مردم، قید برگزاری مراسم قرعه‌کشی را می‌زنند و خودروی مذکور را به واحد درآمد شهرداری می‌فرستند!

این رفتار البته ابدا مایه تعجب نگارنده نیست چراکه دقیقا چنین رفتاری از مسئولان فعلی شورا و شهرداری انتظار می‌رود! اما پرسش مهم این است که آیا این اقدام نوعی فریبکاری نیست؟ اگر نتوان بر این رفتار غیرمحترمانه با مردم، نام فساد گذاشت، پس چه تعبیری مناسب این رفتار خواهد بود؟ شهرداری و شورا چگونه انتظار دارند که مردم در سال جاری به تبلیغات دروغین آن‌ها گوش فرادهند و خوش‌حسابی کنند؟

بسیار شنیده‌ایم که روشنفکرنمایان مسئول استعفای یک مقام غربی به سبب یک تماس تلفنی کوتاه با همسرش از محل کار را تحسین می‌کنند  و آن را نشانه توسعه‌یافتگی سیاسی می‌دانند اما در مقام عمل، مسئولان نه تنها برای این دست رسوایی‌های بزرگ از مردم پوزش نمی‌خواهند بلکه اساسا خود را در معرض پاسخگویی نیز قرار نمی‌دهند. لحظه‌ای بیندیشید! به راستی ما مردم اموالمان را در اختیار چه کسانی قرار داده‌ایم؟

انتهای پیام/ح

دیدگاه ها

جالب اینه که فرمانداری سمنان هم در سرشماری قبلی جوایزی را تعیین کرده بود که پرداخت نشد
ایمیل
لطفا موضوع افزایش بی رویه اب بهای مصرفی مشترکان سمنانی را پیگیری نمایید
ایمیل
سالهای قبل هم دوچرخه ها و جوایز به اقوام نزدیک مدیران شهرداری (بعنوان شهروند) تحویل داده شده و هیچوقت قرعه کشی در کار نبوده
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.