تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
چگونه از طریق تحصیل به کانادا مهاجرت کنیم؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
کشور کانادا (Canada) با نظام آموزشی استاندارد و مناسب و باکیفیت خود، به واسطه دارا بودن دانشگاه‌های معتبر و پیشرفته با سطح علمی بسیار بالا به یکی از 5 مقصد اصلی مهاجرت تحصیلی در دنیا تبدیل شده است.

کشور کانادا (Canada) با نظام آموزشی استاندارد و مناسب و باکیفیت خود، به واسطه دارا بودن دانشگاه‌های معتبر و پیشرفته با سطح علمی بسیار بالا به یکی از 5 مقصد اصلی مهاجرت تحصیلی در دنیا تبدیل شده است. مقصدی که آرزوی تحصیل را در سر بسیاری از دانشجویان پرورش داده است.  علاوه بر سطح علمی بالای دانشگاه‌های کشور کانادا علل دیگری نیز سبب مهاجرت‌های تحصیلی و حتی غیر تحصیلی گسترده به این کشور شده است.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

 به گونه‌ای که به طور متوسط سالانه 150000 دانشجوی خارجی از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل در کانادا پا می‌گذارند. این دلایل عبارت هستند از: امکان دریافت بورسیه‌های مختلف از دانشگاه مقصد یا شرکت‌های سرمایه گذار که گاه این بورسیه‌ها نه تنها هزینه تحصیل را تامین می‌کنند بلکه کمک هزینه‌ای برای زندگی روزمره نیز هستند، امکان دریافت ویزای همراه کانادا برای اعضا خانواده شخص، امکان تمدید ویزا و یا تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری یا حتی دریافت اقامت دائم پس از تحصیل در شرایط خاص، امکان کار هم زمان با تحصیل به صورت پاره وقت و 20 ساعت در هفته و در نتیجه کسب درآمد، فرصت‌های شغلی بسیار زیاد در کانادا و شرایط اقتصادی مساعد این کشور، رفتارهای نژادپرستانه کمتر در مقایسه با بسیاری از کشورها، مناسب بودن هزینه زندگی در مقایسه با بسیاری از کشورها و... .

تعداد بسیار زیادی از دانشگاه‌های کانادا از استانداردهای جهانی برخوردار هستند که لیست کاملی از آن‌ها در سایت‌های مختلف کانادایی موجود است؛ اما چهار دانشگاه برتر این کشور که متقاضیان بسیاری دارند، دانشگاه‌های تورنتو (University of Toronto)، مک گیل (Mc gill University)، مونترال (University of Montreal) و آلبرتا (University of Alberta) هستند.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

متقاضیان مهاجرت تحصیلی با مراجعه به سایت ویزاموندیال و مشورت با کارشناسان و مشاوران ویزاموندیال از تمامی مراحل اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی می‌توانند آگاه شوند.

برای تحصیل در دوره‌هایی که کمتر از شش ماه زمان می‌برند نیاز به اجازه تحصیل از کشور کانادا نیست. همچنین کودکانی که مادر و پدرشان اقامت کانادا را دارند یا بنا بر دلایل شغلی از سوی دولت کشور خود در کانادا حضور دارند مانند کارمندان سفارت نیز به اجازه تحصیل نیاز ندارند.

پیش از بررسی مراحل اخذ ویزای تحصیلی خوب است بدانید چگونه احتمال اخذ ویزای تحصیلی را افزایش دهید؟

معدل بالا در مقطع قبلی در کشور خود و از آن مهم‌تر نمرات بالا در دروس تخصصی رشته خود، مدرک معتبر از دانشگاه معتبر، نمره بالا در آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی ومعرفی نامه معتبر از اساتید معتبر از جمله چیزهایی است که احتمال اخذ ویزای تحصیلی را برای شما افزایش می‌دهد. متقاضیانی که مدرک زبان ندارند پیش از شروع تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود مجبور به گذراندن دوره زبان در کالج‌ها و اخذ مدرک هستند.

اولین و اساسی‌ترین قدم برای مهاجرت تحصیلی اخذ پذیرش از دانشگاه مقصد مورد نظر است. پیش از آنکه برای این کار اقدام شود حدود 1 سال پیش از پایان تحصیل در کشور مبدا و یا 1 سال پیش از آغاز مهاجرت بهتر است فرد، دانشگاه‌های گوناگون را بررسی کند و با کسب اطلاعات لازم، دست به یک انتخاب مناسب بزند. برای به دست آوردن فهرست کاملی از دانشگاه‌های مورد تایید نیز از مشاورین ویزاموندیال می‌توان راهنمایی گرفت. در انتخاب دانشگاه مورد نظر به هماهنگ بودن شرایط دانشگاه و فرد متقاضی و هزینه‌های تحصیلی و جانبی و زبان تدریس و تحصیل در دانشگاه مقصد باید توجه شود.

به طور کلی نظام آموزشی کشور کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی برقرار است؛ اما در برخی مقاطع فقط زبان انگلیسی کاربرد دارد. فرد متقاضی پس از انتخاب دانشگاه و رشته مورد نظر برای دریافت نامه پذیرش تحصیلی از آن دانشگاه باید اقدام کند که در این مسیر نیز کارشناسان ویزاموندیال همراه متقاضیان هستند.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

پس از تایید نامه پذیرش از دانشگاه مقصد، زمان درخواست ویزا می‌رسد. ویزای تحصیلی یک ویزای موقت است که امکان اقامت موقت تا پایان تحصیل را نیز فراهم می‌کند. این ویزا به دو شیوه دانش آموزی برای دانش آموزان و دانشجویی برای دانشجویان صادر می‌شود. پیش از آنکه مدارک لازم برای درخواست ویزای تحصیلی را مورد بررسی قرار دهم لازم به یادآوری می‌دانم که بگویم اداره مهاجرت کانادا به دلیل اقامت طولانی‌تر در صورت داشتن ویزای تحصیلی نسبت به ویزای کوتاه مدتی مانند ویزای توریستی سخت گیری‌های بیشتری به عمل می‌آورد پس بهتر است متقاضیان این ویزا در جمع آوری مدارک خود دقت عمل بسیاری داشته باشند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی:

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا ، نامه پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه مورد نظر  می باشد. برخی دانشگاه‌ها برای بررسی درخواست پذیرش متقاضی و پذیرش بین 50 تا 200 دلار هزینه دریافت می‌کنند. در صورت درخواست خوابگاه نیز در همین مرحله باید اقدام شود.

ارائه برنامه تحصیلی دقیق (Study plan).

انگیزه نامه که هدف از تحصیل را نشان می‌دهد.

فرم‌های تکمیل شده درخواست ویزا. (برای کسب اطلاعات لازم پیرامون این فرم‌ها و پر کردن فرم‌ها برای ارائه می‌توان از مشاورین با تجربه ویزاموندیال کمک گرفت.)

اسکن صفحه اول پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار به همراه صفحات دیگر که مهر ویزا خورده است.

اسکن اصل شناسنامه فرد متقاضی و همراهان او (اعضا خانواده) به همراه ترجمه.

دو قطعه عکس در ابعاد مناسب برای ویزا که معمولا خود عکاسان در این باره اطلاعات لازم را دارند.

سند و مدارک مربوط به دارایی شخصی.

اسناد تمکن مالی متقاضی (حساب بانکی). اسناد نشان دهنده تمکن مالی یکی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزاست؛ زیرا فرد متقاضی باید ثابت کند که از عهده خرج و مخارج تحصیل در کانادا برمی‌آید. تمکن مالی برای هر کشوری با کشور دیگر تفاوت دارد. معیارهایی که این موضوع را مشخص میکنند، هزینه‌های رفت و برگشت، اقامت، خوراک و مسکن و... است. تمکن مالی مورد نیاز برای اخذ ویزای کانادا از مانده حساب بانکی شخص متقاضی به دلار، سپرده‌های بانکی، گردش حساب در 6 ماه پیش از درخواست ویزا، تاریخ بازگشایی حساب و این چنین ملاک‌هایی مشخص می‌شود.

طبق آنچه سفارت کانادا ارائه کرده است میزان مشخص شده هزینه تحصیل در کانادا برای هر فرد 15000 دلار کاناداست. البته متقاضی ویزای تحصیلی باید از پس هزینه‌های زندگی در کانادا نیز بر بیاید. در چنین شرایطی اثبات تمکن مالی سرپرست خانواده که از داخل کشور مبدا او را مورد حمایت قرار می‌دهد نیز الزامی است. مدرک نشان دهنده تمکن مالی را حتما باید شعب ارزی صادر کنند و آن به امضای مدیر شعبه برسد. این مدرک فقط 7 روز پس از صدور اعتبار دارد.

نامه سابقه و بیمه کاری.

 فیش واریزی تحصیل در دانشگاه مقصد.

مدارک تحصیلی اخذ شده در کشور مبدا همراه با ریز نمرات.

رزومه تحصیلی.

پرداخت هزینه صدور ویزا.

یکی از مراحل مهم اخذ ویزای تحصیلی و اقامت تحصیلی، اثبات این مسئله است که فرد متقاضی پس از پایان تحصیل و اعتبار اقامت و ویزای خود به کشورش باز می‌گردد. برای قانع کردن سفارت در خصوص حتمی بودن بازگشت نیز ارائه مدارکی مانند سند ازدواج و یا سند ملکی به کمک متقاضی می‌آید. لازم به ذکر است که طبق ماده 22 قانون مهاجرت کشور کانادا، اقدام قانونی برای اخذ اقامت کانادا پیش از اخذ ویزای تحصیلی یا در هنگام تحصیل یا پس از آن هیچ مانعی ندارد. یعنی اگر ابتدا برای دریافت اقامت کانادا به صورت قانونی اقدام شود و بعد از آن برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام شود هیچ مشکلی پیش نمی‌آید.

مشاورین ویزاموندیال با بالاترین آمار قبولی ویزای تحصیلی، از هر 10 نفر متقاضی 9 نفر موفق معادل 90 درصد موفقیت، مشاوره‌های لازم را به افراد ارائه می‌دهد.

پس از ارائه مدارک لازم، پس از گذشت حدود 11 هفته برای ادامه مراحل اخذ ویزا نیاز به انگشت نگاری در سفارت کاناداست که در کشور ما، ایران، به دلیل روابط سیاسی خاص خود سفارت کانادا وجود ندارد در نتیجه متقاضیان باید به کشور ترکیه یا امارات متحده عربی مراجعه کنند. مدت زمانی که تا صدور ویزا با احتساب انگشت نگاری طول می‌کشد 3 ماه است. البته گاه این مدت طولانی‌تر نیز می‌شود. در صورت موافقت اداره مهاجرت کانادا، ویزای موقت برای متقاضی صادر می‌شود که بعد از ورود به کشور کانادا این ویزا به ویزای تحصیلی تبدیل می‌شود و تا پایان مدت زمان تحصیل اعتبار دارد. البته همانطور که پیش از این نیز گفته شد امکان تمدید ویزا یا تبدیل آن به ویزای کاری یا حتی دریافت اقامت دائم نیز با شایط خاص خود وجود دارد.

اگر درخواست ویزای متقاضی رد (Reject) شود، سفارت در یک ایمیل رسمی به متقاضی دلیل این اتفاق را شرح می‌دهد. رایج‌ترین این دلایل عبارت هستند از:

عدم تمکن مالی.

قانع کننده نبودن اهداف تحصیل و برنامه تحصیلی.

امکان عدم بازگشت متقاضی به کشور خود پس از پایان تحصیل.

مشکل در فرم‌های پر شده و ارائه شده.

رشته تحصیلی مورد نظر.

با انتخاب ویزاموندیال به عنوان همراه شانه به شانه شما در این راه از بروز هر کدام از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

در مجموع دریافت ویزای تحصیلی برای مقاطع بالاتر (کارشناسی ارشد و دکتری) آسان‌تر از مقاطع پایین‌تر (تحصیل در مدارس و مقطع کارشناسی)  است. و دریافت ویزای دانش آموزی نیز از ویزای دانشجویی دشوارتر است.

به یاد داشته باشید که از دروغ گفتن در هر کدام از مراحل دریافت ویزا و یا مدرک سازی جعلی به شدت دوری کنید! زیرا اگر نام شما در فهرست افراد ممنوع الورود قرار بگیرد تقریبا برای همیشه آرزوی تحصیل در کانادا را باید فراموش کنید.

دیدگاه ها

داشته باشید که از دروغ گفتن در هر کدام از مراحل دریافت ویزا و یا مدرک سازی جعلی به شدت دوری کنید! زیرا اگر نام شما در فهرست افراد ممنوع الورود قرار بگیرد تقریبا برای همیشه آرزوی تحصیل در کانادا را باید فراموش کنید.
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه