تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان خبر داد:
تدوین درس 2 واحدی زبان سمنانی در دانشگاه سمنان/ هدف گذاری 16 هزار دانشجو در افق 1404
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان از هدف گذاری دانشگاه سمنان برای افق 1404 خبر داد و گفت: در تلاشیم تا تعداد دانشجویان این دانشگاه به 16 هزار نفر برسد.

به گزارش خبرنگار مرآت، فرشاد ورامینیان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان در جمع خبرنگاران گفت: دانشگاه سمنان دارای 6 پردیس، 17 دانشکده، 73 گروه آموزشی و 219 رشته تحصیلی است.

ورامینیان با بیان اینکه 23 درصد از رشته ها مربوط به دوره کارشناسی است اظهار کرد: کارشناسی ارشد با 49 درصد و دکترا با 27 درصد بخش عمده ای از رشته ها و دانشجویان این دانشگاه را تشکیل می دهند و این نشان دهنده این است که دانشگاه سمنان رویکردی با محوریت تحصیلات تکمیلی دارد.

وی آخرین تعداد دانشجویان این دانشگاه را 11هزارو 195 نفر اعلام کرد و گفت: نیمی از دانشجویان را آقایان و نیمی دیگر را بانوان تشکیل می دهند و و از این تعداد، 73درصد در دوره روزانه، 25درصد در دوره شبانه و 2 درصد نیز در پردیس در حال تحصیل هستند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان با اشاره توجه دانشگاه به زبان سمنانی و اقدامات صورت گرفته در این راستا گفت: در حال حاضر تدوین 2 واحد درس زبان سمنانی به صورت اختیاری در دستور کار قرار گرفته است.

ورامینیان از هدف گذاری دانشگاه سمنان برای افق 1404 خبر داد و گفت: در تلاشیم تا تعداد دانشجویان این دانشگاه از 12هزار نفر به 16 هزار نفر برسد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر در بخش تحصیلات تکمیلی از برنامه توسعه کشور جلوتر هستیم و این دانشگاه 2 درصد بیشتر از میانگین کشوری در تحصیلات تکمیلی دانشجو دارد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان نزدیکی دانشگاه سمنان به پایتخت را از مزیت های این دانشگاه برشمرد و گفت: تلاش می کنیم تا با استفاده از این مزیت، دانشجویان خارجی را نیز به این دانشگاه جذب کنیم.

انتهای پیام/ن

 

دیدگاه ها

ظلم دانشگاه سمنانمتاسفانه هر روز شاهد ظلمی تازه در حق نیروهای حق التدریس دانشگاه ها هستیم. این مورد حقیقتا ً شاهکار است. با کمال تاسف و ناباوری، هییئت رئیسه دانشگاه سمنان تصویب کرده است حق التدریس استادانی که چند ساعت غیبت در طول ترم داشته اند، یک سال به تأخیر اندازد. چه بهانه عجیبی برای حل کمبود بودجه!از این ظلم اشکار و اقدام غیرقانونی و غیر انسانی، آن هم در حق کسانی که هیچ حامی و پشتیبانی ندارند و بسیاری از آنان امرار معاششان به همین مبالغ ناچیز حق التدریس وابسته است، به کجا شکایت شود؟ی
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه