تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

معاون میراث فرهنگی استان سمنان:   
بافت قدیمی سمنان جز پنج بافت برتر کشور است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: بافت قدیمی سمنان جز پنج بافتارزشمند و برتر کشور است.

به گزارش مرآت، حمید رضا دوست محمدی اظهار کرد: بافت قدیمی سمنان و کوچه‌باغ‌های این شهر که از ظرفیت بسیار بالایی برخوردارند نشأت گرفته از سیستم تقسیم آب این شهر تاریخی است که در دنیا کم‌نظیر است.

وی بر ضرورت حفظ بافت تاریخی این شهر تاکید و تصریح کرد: بافت تاریخی و قدیمی سمنان می‌تواند گردشگران زیادی را جذب کند.

دوست‌محمدی به نقش مهم شهرداری‌ها در حفظ و احیای بافت‌های تاریخی اشاره و خاطرنشان کرد: شهرداری باید به سیمای شهری در بافت‌های قدیمی توجه ویژه کند.

سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اذعان به اینکه گردشگر به دنبال سادگی است افزود: توسعه گردشگری باید بر مبنای مولفه‌های علمی صورت گیرد.

وی به نقش مهم مردم و جوامع محلی در توسعه گردشگری اشاره و تصریح کرد: باید به آموزش در همه سطوح توجه جدی کنیم و در این بین باید بیش از همه به آموزش و توسعه فرهنگ گردشگرپذیری در بین مردم و جوامع محلی توجه کنیم.

دوست‌محمدی با بیان اینکه میراث فرهنگی به تنهایی نمی‌تواند در حوزه گردشگری موفق شود افزود: توسعه صنعت گردشگری در استان نیازمند نگاه همه‌جانبه و همراهی مردم و همه دستگاه‌های مرتبط در این بخش است.

وی ادامه داد: اگر مردم با میراث فرهنگی همراهی کنند، بافت سنتی به دست مردم حفظ و احیاء می‌شود. اگر زمینه بهره‌مندی مردم از مواهب توسعه گردشگری فراهم شود، مردم نیز به حفاظت از بافت سنتی می‌پردازند. 

ایسنا

انتهای پیام/ م

دیدگاه ها

با سلام . کلی گویی اب ونان نمیشود . سواد گردشگری چیزی است که با دانش و میان مردم بودن و با جوامع محلی حاصل میشود که متاسفانه در بین مسولان شهری واستانی تا امروز نبوده و گرنه نباید در جمعه تابستان امکان تاریخی بسته باشد ومسافران در میدان سعدی سرگردان تاسفانه تا درایران تیم بازی هست روزگار همین است .
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه