شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

در نشست خبری همایش انتقال آب دریای خزر مطرح شد؛
پذیرش 32 مقاله تخصصی در همایش ضرورت انتقال آب دریای خزر به استان سمنان/ این یک همایش علمی است نه سیاسی
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
نصیری رئیس همایش علمی تخصصی ضرورت طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان گفت: این یک همایش کاملا علمی و تخصصی است و دنبال سیاست بازی نیستیم.

به گزارش خبرنگار مرآت، مسعود نصیری رئیس همایش علمی تخصصی ضرورت طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات، گفت: اولین شرط توسعه پایدار هر منطقه ای رفاه است و لازمه رفاه نیز آب می باشد.

رئیس دانشگاه سمنان با بیان اینکه یکی از وظایف دانشگاه ها حساسیت بر مشکلات و مسائل منطقه ای است، افزود: مهمترین مسئله استان سمنان نیز آب است که بر همین مبنا همایشی برگزار و به صورت تخصصی و علمی به ضرورت انتقال آب دریای خزر می پردازیم.

وی با اشاره به اینکه این همایش بنا بود سال گذشته برگزار شود ولی به دلایلی 3 بار به تعویق افتاد، تصریح کرد: هر چند طرح انتقال آب دریای خزر در مجلس مصوب شده است ولی همیشه ضرورت انتقال آب باید تبیین شود تا جامعه هدف اقناع شوند.

رئیس همایش علمی تخصصی ضرورت طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان با تاکید بر اینکه این یک همایش کاملا علمی و تخصصی است و دنبال سیاست بازی نیستیم، گفت: هدف ما در این همایش گفتمان سازی برای اقناع منتقدین و جامعه هدف است.

نصیری اضافه کرد: پرفسور کردوانی یکی از منتقدین جدی طرح انتقال آب دریای خزر بود ولی با گفتمان سازی هایی که شد وی نیز الآن موافق این طرح می باشد.

وی انتقال آب دریای خزر به استان سمنان و فلات مرکزی را به نفع مردم ایران دانست و تصریح کرد: وقتی آب به سمنان منتقل شود اینگونه نیست که استان های شمالی و مازندران دچار مشکل و آسیب شوند بلکه برعکس این استان ها از مزایای این طرح نیز می توانند بهره ببرند.

رئیس همایش علمی تخصصی ضرورت طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان بیان کرد: اگر این استان آب نداشته باشد مردم مهاجرت می کنند و کم کم استان سمنان تضعیف می شود.

مجید قلهکی دبیر علمی همایش علمی تخصصی ضرورت طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان نیز در این نشست گفت: این همایش 25 خرداد ماه و در دو نوبت صبح و عصر در دانشگاه سمنان برگزار می شود و از وزارت نیرو نیز برای شرکت در این همایش دعوت شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته برای  ارائه مقاله این همایش به 120 نفر از متخصصان آب کشور فراخوان داده شد، تصریح کرد: حدود 60 مقاله به این همایش ارسال شد که پس از داوری 32 مقاله تخصصی به همایش راه پیدا کرد.

دبیر علمی همایش علمی تخصصی ضرورت طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان اضافه کرد: تمام مقالات همایش به صورت پوستر در معرض دید محققان و کارشناسان قرار خواهد گرفت و 5 مقاله نیز به صورت شفاهی در همایش ارائه می شود.

قلهکی، موضوعات الگوی مصرف، مطالعات فنی، مطالعات زیست محیطی، مطالعات اجتماعی و اقتصادی، مطالعات ژئوپلیتیکی و سیاسی و مطالعات سرمایه گذاری طرح را از محورهای  اصلی مقالات همایش برشمرد.

وی با بیان اینکه ار میان 60 مقاله ارسالی به همایش یک مقاله هم انتقادی نبوده است، گفت: این نشان می دهد که انتقادات برای طرح انتقال آب دریای خزر کلی نگری است و منتقدین اطلاعات کاملی از این طرح ندارند که این همایش استارتی برای ارائه اطلاعات است.

دبیر علمی همایش علمی تخصصی ضرورت طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان اظهار کرد: انتقال آب در جهت تامین آب شرب و صنعت صورت می گیرد و برای بحث مصرف کشاورزی نیست.

قلهکی با بیان اینکه امسال در سمنان با توجه به بارندگی هایی که داشته ایم کمبود آب نخواهیم داشت ولی این امر ابدی نیست، افزود: تا سال 2030 هیچ احدی نمی تواند در استان سمنان زندگی کند اگر آب نباشد.

به گزارش مرآت، مطالعات طرح انتقال آب دریای خزر در سال 89 کلید خورد و سال 91 شرکت مشاور مربوطه کار مطالعات فاز یک را آغاز کرد و در سال گذشته نیز مرحله اول کار انتقال آب به فلات مرکزی به اتمام رسید.

 طرح انتقال  آب دریای خزر در بودجه 89  ردیف اعتبار گرفت.

انتهای پیام/ م

دیدگاه ها

اگه سیاسی نیست از نماینده محلس دعوت نکنن و تریبون بهش ندن
ایمیل
با سلام همایش کاملا علمی و برای نشان دادن ضرورت امر و مطالبه گری مردم استان است حالا اگه کسی یا کسانی میخان بهره برداری سیاسی یا مصادره بکنن بحث دیگری است
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه