تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    معاون ماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان:
اختلاف قیمت گوشت قرمز در شهرستان های ‌مختلف استان قابل پذیرش نیست/ سمنان یکی از گران ترین بازارهای میوه کشور است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون ماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان گفت: اختلاف قیمت گوشت قرمز در شهرستان های ‌مختلف استان قابل پذیرش نیست و این مهم باید توسط ستاد تنظیم بازار شهرستان هایی که قیمت غیرمعقول دارند، بررسی و مرتفع شود.

به گزارش خبرنگار مرآت، حشمت الله عسگری معاون ماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان در جلسه ستاد تنظیم بازار استان گفت: اختلاف قیمت گوشت قرمز در شهرستان های ‌مختلف استان قابل پذیرش نیست و این مهم باید توسط ستاد تنظیم بازار شهرستان هایی که قیمت غیرمعقول دارند، با حضور مسئولین اصناف بررسی و مرتفع شود.

عسکری دلالان و سودجایان را دلیل مشکلات اقتصادی موجود دانست و افزود: مشکلات ما امروز در استان، با اصناف نبوده و در واقع با افرادی است که با اقدامات دلالی و سودجویانه، محصولات را به قیمت ارزان از تولید کنندگان خریداری و به چندین برابر سود، به مردم‌ عرضه می کنند.

وی استان سمنان را یکی از گران ترین بازارهای میوه در کشور دانست و افزود: استان سمنان یکی از‌گران ترین بازار های میوه در کشور است که باید به صورت ویژه کنترل و مدیریت شود و یکی از راهکارهای آن عرصه مستقیم است.

معاون ماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان در ادامه اظهار کرد: اگر بتوانیم افراد درگیر در این ‌زنجیره توزیع را کاهش دهیم، سود آن به جیب مردم خواهد رفت و افزایش طول این زنجیره نیز به طور قطع افزایش هزینه های مردم‌را به‌همراه خواهد داشت.

عسکری از راه اندازی مراکز عرضه مستقیم میوه توسط شهرداری ها خبر داد و گفت: قرار است  مراکزی برای عرضه‌ مستقیم میوه توسط شهرداری بدون واگذاری مالکیت غرفه ها و با تامین میوه از عمده فروشان، در مرکز استان انجام شود و پیش بینی و برنامه ریزی برای پیش خرید میوه، یکی از ویژگی های این‌ مراکز است.

وی در ادمه افزود: نگاه فصلی به تامین میوه و خرید به روز آن، یکی از ‌مشکلات این‌حوزه است و متاسفانه‌ با این‌موضوع بخشی از مدیریت ما‌نیز فصلی شده است که با مدیریت و تدبیر سالانه و پیش خرید میوه ها در زمان ‌مناسب، این مشکل برطرف خواهد شد و نوسانات قیمت‌میوه را از بین خواهد برد و در نهایت سود آن‌ به جیب مصرف کنندگان خواهد رفت.

معاون ماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان پایین بودن دانش اقتصادی خانواده ها را از مشکلات امروز دانست و گفت: یکی از مشکلاتی که در کشور با آن مواجه هستیم این است که سطح عمومی دانش اقتصادی خانوارهای ما پایین است و در مقوله های‌ مالیاتی، پس‌انداز، مصرف و موارد مرتبط با حقوق شهروندی و مدیریت بازار نیز با این ‌مشکل روبرو هستیم.

عسکری تصریح کرد: به واسطه دولتی بودن اقتصاد در کشور، کمتر به این‌ موضوع ‌پرداخته شده است و خانوار ها با مولفه های اقتصادی در سطح ابتدایی آن، آشنایی ندارند و از این‌مسائل آگاه نیستند.

وی با اشاره به موضوع گران فروشی در استان سمنان گفت:  گران فروشی در پس کم فروشی نیز یکی دیگر از مشکلات بازار است که باید در گشت های مشترک ستاد تنطیم‌ بازار استان، این ‌مهم ‌به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.

معاون ماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان با بیان اینکه در ذخیره و توزیع شکر مشکلی وجود ندارد تصریح کرد: علی رغم اینکه در استان در بحث ذخیره و موجودی شکر مشکلی نداریم، برخی نارضایتی ها اعلام شده که نیاز است به این‌مهم‌ توجه جدی صورت گرفته و این موارد برطرف شود.

انتهای پیام/ن

دیدگاه ها

فقط حرف و شعار و دیگر هیچ....
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه