خدمات الکترونیکی مالیاتی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

ماجرای اپل‌های اعطایی آقای مدیرکل!
ویژه‌خواری زیر پرچم قانون؟/ خلیلی‌خواه: این اقدام را مصداق ویژه‌خواری نمی‌دانم
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
آیا این امکان «ویژه» فقط مختص کارکنان اداره‌کل اقتصادی و دارایی است یا کارکنان دیگر ادارات و نیز کارگران هم می‌توانند از چنین امکانی برخوردار شوند؟

به گزارش خبرنگار مرآت، به تازگی خبری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر آن که امیر خلیلی‌خواه مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان طی مکاتبه‌ای با سازمان اموال تملیکی استان، از این سازمان خواسته است تا از محل گوشی‌های قاچاق مصادره‌ای، به هریک از کارمندان خود یک گوشی با برند اپل و با نصف قیمت بازار داده شود. گفته می‌شود که این اقدام عملی نیز شده است!

ما البته منتظر بودیم که این خبر «به شدت» توسط مدیرکل مذکور تکذیب شود اما امروز وقتی خبرنگار مرآت طی تماسی از وی پرسید که «آیا این خبر را تأیید می‌کنید؟» در کمال شگفتی پاسخ خلیلی‌خواه مثبت بود! خبرنگار مرآت سپس از خلیلی‌خواه سوال کرد که «آیا این اقدام را مصداق بارز ویژه‌خواری نمی‌دانید؟» این‌بار پاسخ وی منفی بود و گفت اینطور که فکر می‌کنید نیست!

هرچند خلیلی‌خواه گفتگو در این‌باره را به «مراجعه حضوری» منوط کرد اما تا آن هنگام که ایشان از سفر تهران، بازگردند ذکر چند نکته و سوال خالی از لطف نیست. ایشان به صراحت اعلام کردند که این اقدام را مصداق ویژه‌خواری نمی‌دانند. باید پرسید آیا تمامی شهروندان این امکان را دارند که گوشی برند اپل مصادره‌ای را با نصف قیمت دریافت کنند؟

آیا این امکان «ویژه» فقط مختص کارکنان اداره‌کل اقتصادی و دارایی است یا کارکنان دیگر ادارات و نیز کارگران هم می‌توانند از چنین امکانی برخوردار شوند؟ پرسشی نیز از کارمندان این اداره‌کل داریم: گیریم که مدیرکل محترم اداره متبوعتان قصد بذل و بخشش از محل کالاهای مصادره‌ای داشته باشد؛ در حالی که مردم در سخت‌ترین شرایط اقتصادی به سر می‌برند چرا شما نسبت به این امر واکنش نشان نمی‌دهید و آن را خلاف وجدان، اخلاق و روح قانون اساسی نمی‌دانید؟

سوال دیگر این است که چند درصد از افرادی که این گوشی‌ها را دریافت می‌کنند؛ آن را نزد خود نگه‌می‌دارند؟ آیا این که گوشی‌های اپل به نصف قیمت بازار در اختیار کارکنان اداره‌ای قرار بگیرد، آنان را وسوسه نمی‌کند تا آن را در بازار به فروش برسانند؟ آیا این فروش، به منزله ورود شبه‌قانونی کالاهای مصادره‌ای و یا قاچاق به بازار نیست؟ توجه داشته باشید که کارکنان فلان اداره که از کالاهای ویژه برخوردار می‌شوند می‌توانند بدون آن که مهر فروش غیرقانونی کالا بر پیشانی‌شان بخورد، کالای خود را با قیمت واقعی به فروش برسانند!

از این گذشته باید پرسید نسبت این اقدام با طرح رجیستری چیست؟

و بگذارید بپرسیم که مگر رهبر انقلاب به صراحت اعلام نکردند که «کالای قاچاق را جلوی چشم همه آتش بزنید؟»

 نکته دیگر آن که در سالی که به عنوان سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری شده است چگونه می‌توان در اختیار قرار دادن امکان ویژه خرید گوشی «اپل» را توجیه کرد.

مرآت منتظر بازگشت مدیرکل محترم اقتصادی و دارایی از تهران می‌ماند تا شاید با پاسخ به این پرسش‌ها گامی در جهت تنویر افکار عمومی بردارند!

پی‌نوشت یک: ظاهرا سال گذشته نیز در حالی که توده مردم به لحاظ مالی توان خرید آجیل نداشتند، اداره‌کل اقتصادی و دارایی به هریک از کارکنان خود ده کیلو بادام هندی ناقابل هدیه کرده است!

پی‌نوشت دو: خوب است دیگر سازمان‌ها و ادارات نیز فهرست امکانات ویژه‌ای که در اختیار کارکنان خود قرار می‌دهند را در راستای اصل اصیل شفافیت منتشر کنند؛ پیش از آن که منتشر شود!

پی‌نوشت سه: شهروندان همچنین در انتظارند تا پاسخ‌ پرسش‌های مطروحه در سلسله‌گزارش‌های نمایش سرمایه‌گذاری را از زبان آقای خلیلی‌خواه بشنوند.

انتهای پیام/ح

دیدگاه ها

سلامدرود بر شما همکاران بزرگوار بواسطه پیگیری این خبر و پیگیری حقوق مردم
ایمیل
بله و بله و بعله دیگه. اینجوریاست، خوب شد نگفتن ما اینجوری بهشون می‌رسیم که مبادا، خدای نکرده، دور از ایشان و کارکنان محترم، روم به دیوار یه وقت کارمندهای دارایی به شرکت‌ها مشاوره فرار از مالیات بدهند یا خدای نکرده زیرمیزی بدهند یا...
ایمیل
سلام من زنگ زدم از اقتصاد دارایی پرسیدم. میگن از طریق سایت اموال تملیکی اقدام به خرید کردند. شما ها برید تو سایت اموال تملیکی اگه تونستید گیر بیارید تو کدوم قسمت باید جستجو کنید که تلفن همراه را براتون بیاره من بهتون آفرین میگم.
ایمیل
درود بر مرات که در جهت عدالتخواهی و شفافیت اقدام میکنه . حتما باید با مدیرانی که اینگونه در مجموعه تحت مدیریت خود فساد اداری و مالی دارند برخورد جدی بشه
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه