خدمات الکترونیکی مالیاتی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس در گفتگو با مرآت مطرح کرد:
عدم انتخاب سفیر و فرصت‌سوزی طولانی در چین و هند/ چرا ظریف اظهارات اپوزیسیون را تکرار می‌کند؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از فرصت‌سوزی طولانی دولت به واسطه عدم انتخاب سفیر در چین و هند انتقاد کرد.

محمداسماعیل سعیدی، عضو کمیسیون اصل نود و نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی و از امضاکنندگان طرح استیضاح وزیر امور خارجه در گفتگو با خبرنگار مرآت با استناد به بند پنجم طرح استیضاح اظهار داشت: در این شرایط اقتصادی دشوار، ما با برخی کشورها نظیر چین و هند ارتباطات خوبی داریم و این ارتباط مطلوب می‌توانست در شرایط تحریم نقطه تنفسی برای ما باشد اما عدم انتخاب سفیر برای این دو کشور تا مدت‌ها سبب فرصت‌سوزی برای ایران شد.

سعیدی با انتقاد نسبت به عدم انتخاب سفیر برای کشور چین، ضمن طرح این پرسش که «آیا دلیل عدم انتخاب سفیر، این بود که کسی برای این سمت یافت نمی‌شد؟» گفت: آیا ما نمی‌توانستیم یک نفر را به عنوان سفیر به چین بفرستیم؟ کدام دولت حاضر می‌شود که به کشوری همچون چین با این حجم از مبادلات دوجانبه سفیر نفرستد؟

وی با اشاره به انتخاب اخیر سفیر ایران برای هندوستان گفت: سفرایی که برای فعالیت در کشورها تعیین می‌شوند باید در شأن جمهوری اسلامی باشند و سطح توانایی‌های آنان در حدی باشد که بتوانند در این شرایط پیچیده، مشکلات را با سرانگشت تدبیر حل کنند؛ نه آن که برای رفع تکلیف کسی را به عنوان سفیر تعیین کنند!

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف نسبت به از دست دادن بخشی از بازار کشورهای همسایه گفت: پیش‌تر دست‌کم 10 درصد از بازار عراق در دست ما بود اما ما این بازار را در سال گذشته از دست دادیم، باید واکاوی کرد که چرا این اتفاق افتاده است؟

سعیدی با تأکید بر این که سفارتخانه‌های ایران در بسیاری از کشور چیزی از دیپلماسی اقتصادی نمی‌دانند گفت: بنگرید که ترکیه چگونه به سرعت بازارهای پیرامون ما را تسخیر می‌کند؛ کجای کار ما اشکال دارد که این توان را نداریم؟

چرا مثل اپوزیسیون حرف می‌زنید؟

وی با بیان این که وزیر خارجه باید توضیح دهد که چرا این اتفاقات تلخ اقتصادی رخ داده است گفت: در چنین شرایطی، آقای ظریف به جای عمل به وظایف خود ایران را به پولشویی متهم می‌کند؛ اگر شما دولتی و حاکمیتی هستید چرا حرف اپوزیسیون را تکرار می‌کنید؟

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با تصریح بر این که وزیر امور خارجه باید لیست افرادی که در ایران پولشویی می‌کنند به دادگاه ارائه کند گفت: وزیر امور خارجه به جای پیگیری از طریق محاکم قضایی، به عنوان نماینده دولت با یک خبرگزاری بیگانه مصاحبه می‌کند و می‌گوید در این کشور پولشویی وجود دارد!

سعیدی با طرح دوباره این مطلب که اگر واقعا پولشویی در کشور وجود دارد چرا اسامی مجرمین را اعلام نمی‌کنید؟ گفت: پولشویی مسأله‌ای است که نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت و اگر واقعا چنین مسائلی وجود دارد باید پرسید چرا دولت راه‌های نفوذ متخلفان را مسدود و لیست آن‌ها را به قوه قضائیه اعلام نمی‌کند؟

اظهارات ظریف؛ خوراکی برای رسانه‌های بیگانه!

وی با بیان این که اظهارات ظریف به یک خوراک رسانه‌ای برای تلویزیون‌ها، سایت‌ها و رادیوها بیگانه تبدیل شده است گفت: رسانه‌های بیگانه می‌گویند ما که از گذشته می‌گفتیم در جمهوری اسلامی ایران پولشویی وجود دارد؛ اکنون ببینید که خودِ مسئولین جمهوری اسلامی به این امر اعتراف دارند؛ می‌بینید که اظهارات آقای ظریف چه خوراکی برای رسانه‌ها ایجاد کرده است؛ مگر ما در کشور قانون مقابله با پولشویی نداریم؟ اگر تخلف وجود دارد باید پرسید چرا به این قانون عمل نمی‌کنید؟

وی با اشاره به سخنان ظریف در جلسه تصویب لایحه پیوستن ایران به CFT گفت: ایشان در جلسه مذکور گفتند که من و آقای رئیس‌جمهور نمی‌توانیم تضمین کنیم که با پیوستن به CFT اوضاع بهتر شود اما می‌توانم تضمین کنم که به این واسطه بهانه‌ها را از دست دشمنان خواهیم گرفت اما خود ایشان کمی بعد بهانه به دست دشمنان داد!

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با بیان این که نمایندگان امضاکننده طرح استیضاح درباره تک‌تک بندهای قید شده در طرح، سخن‌های فراوانی دارند گفت: ممکن است من با تمامی بندهای این طرح موافق نباشم اما برای تعدادی از آن‌ها دلیل دارم.

وی در پایان واکنش به این پرسش خبرنگار مرآت که «نمایندگان مجلس ید طولایی در بازپس‌گیری امضاهای خود دارند، سرنوشت این طرح را چطور ارزیابی می‌کنید؟» به مطایبه گفت: ما دعا می‌کنیم و امیدواریم که دوستان محکم باشند!

انتهای پیام/ح

دیدگاه ها

پول شویی است رسیدگی وظیفه رییس قوه قضاییه و وزرات اقتصاده و وزیر دادگستری نه وزیر خارجه وزارت خارجه باید سفیر ه دو کشور مهم انتخاب کنه . خدا از محمود نگذره
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه