تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

صریح و صمیمی با مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های استان:
چالشی با روسای دانشگاه‌ها نداشته‌ایم/ در حد حقوق یک مربی دانشگاه، حقوق می‌گیرم/ اگر کسی بهتر از من کار می‌کند، در خدمت او خواهم بود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان در گفتگو با مرآت به پرسش‌هایی صریح و صمیمی پاسخ گفت.

شبکه اطلاع‌رسانی مرآت در قالب سلسله‌ مصاحبه‌هایی صریح  وشفاف، هرازچندگاهی به سراغ مسئولان و چهره‌های استان سمنان می‌رود. این‌بار پای صحبت‌های حجت‌الاسلام و المسلمین، غلامحسین مهدوی‌نژاد، امام جمعه موقت سمنان و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های استان نشسته‌ایم. حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد پیش‌تر سال‌ها کسوت امامت جمعه سرخه را بر تن داشته و عضو هیأت علمی دانشگاه نیز هست. سال گذشته آیت‌الله شاهچراغی در سخنان خود که به عنوان معارفه حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد به عنوان امام جمعه موقت سمنان ایراد شد، وی را فردی معتدل، باسابقه و دارای خانواده‌ای انقلابی و مذهبی توصیف کرده بودند. بی‌مقدمه شما را به مطالعه این گفتگوی صریح و شفاف دعوت می‌کنیم.

مرآت- جناب مهدوی‌نژاد! به عنوان پرسش نخست بفرمایید که مجموعه متبوعتان را چقدر در رفع مشکلات فرهنگی دانشگاه‌های استان موثر و مفید می‌دانید؟

هدف نهایی نهاد توسعه و تعمیق آگاهی‌ها و علائق اسلامی دانشجویان و دانشگاهیان است. تبیین ارزش‌های اسلامی و ایجاد و گسترش فضای معنوی و اسلامی در دانشگاه‌ها نیز جزو اهداف نهاد است. به نظر من با توجه به تهاجم فرهنگی علیه ایران و مسائل اجتماعی موجود، نهادهای نمایندگی مقام معظم رهبری در استان در فعالیت‌هایشان نسبتا موفق بوده‌اند و از نظر من نمره قابل قبولی می‌گیرند.

مرآت- یکی از کارویژه‌های تعریف‌شده برای نهاد، تلاش جدی برای حرکت‌های زیربنایی و عمیق فرهنگی در راستای رشد و توسعه اندیشه‌های دینی و اسلامی دانشجویان است. به طور مصداقی اشاره می‌فرمایید که این تلاش جدی در استان سمنان شامل چه مولفه‌هایی بوده است؟

ما برای اساتید برنامه‌هایی تحت عنوان «طرح ضیافت» داریم. برنامه‌هایی نیز برای دانشجویان داریم که نمونه آن در تابستان امسال با عنوان «طرح ضیافت رضوی» برگزار شد و در جریان آن دانشجویان را به مشهد بردیم و در آن‌جا برنامه‌های خوبی برای آن‌ها پیش‌بینی شده بود. برپایی نمازهای جماعت، برگزاری جلسات قرآن و تفسیر، سخنرانی‌های مناسبتی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی نیز از دیگر اقدامات ما در طول سال است. این برنامه‌ها نیز تا حد زیادی موفقیت‌آمیز بوده است.

چالشی با روسای دانشگاه‌ها نداشته‌ایم

مرآت- آیا در طول مدت فعالیت خود چالشی با روسای دانشگاه‌های استان سمنان داشته‌اید؟

نهاد البته مرکزی در برابر ریاست دانشگاه‌ها نیست. موضوع کار ما فرهنگی است و ما اقدامات خود را با کمک روسا و مسئولان دانشگاه‌ها به انجام می‌رسانیم. نهاد در عزل و نصب‌های دانشگاه هیچ دخالتی ندارد و بنابراین چالشی هم با روسای دانشگاه‌ها نداریم.

مرآت- در تابستان امسال مسئول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور منصوب شد. در آن زمان برخی رسانه‌ها یکی از دلایل استعفای آقای محمدیان، مسئول سابق نهاد را عدم تخصیص بودجه کافی به نهاد از سوی دولت عنوان کرده بودند. آیا نهاد در این حوزه با دولت مشکلی دارد؟

آقای محمدیان این مسأله را رسما تکذیب کرد. البته همه ارگان‌ها چانه‌زنی‌هایی بر سر بودجه با دولت دارند و افت و خیزهایی در این حوزه وجود دارد اما آقای محمدیان رسما تکذیب کرد که استعفای ایشان در رابطه با بودجه بوده است.

کمبود بودجه به طور کلی در دانشگاه‌ها وجود دارد

مرآت- آیا این تکذیب به معنای آن است که به لحاظ مالی چالشی با دولت ندارید؟

ببینید دولت در این سال‌ها اساسا در حوزه اعتبارات مشکل دارد. نهاد در این حوزه مثل دیگر ارگان‌ها دچار مشکل است. خود دانشگاه‌ها نیز نمی‌توانند همه بودجه خود را دریافت کنند و در نتیجه کمبود بودجه به طور کلی در دانشگاه‌ها وجود دارد اما این کمبود بودجه، چالش نیست. این یک مسأله عرفی و عادی در کشور ماست.

مرآت- جناب مهدوی‌نژاد! صریح و شفاف اعلام می‌کنید که سالانه چقدر بودجه به نهادهای استان اختصاص پیدا می‌کند؟

شاید صلاح نباشد که من این مسأله را بگویم و الان دقیقا به خاطر ندارم که میزان اعتبارات سالانه ما چقدر است.

مرآت- به طور حدودی هم نمی‌توانید اشاره کنید؟

فکر نمی‌کنم ضرورتی داشته باشد.

مرآت- رهبر انقلاب چند هفته قبل خطاب به مسئولان اعلام کردند که شما باید در تمامی مسائل به جز مسائل نظامی، اصل شفافیت را رعایت کنید. این سوال را از همین جهت پرسیدم.

می‌دانم اما از آن‌جا که الان آمار دقیقی ندارم نمی‌توانم بگویم. شفافیت در صورتی امکان‌پذیر است که من آمار دقیق داشته باشم. شرط شفافیت، علم دقیق است.

در حد حقوق یک مربی دانشگاه، حقوق می‌گیرم

مرآت- مایلید میزان حقوق دریافتی خود را اعلام کنید؟

من نمی‌دانم شما واقعا از خبرگزاری مرآت تماس گرفته‌اید یا نه اما در طرح مسأله‌ای که می‌خواهم بگویم تردید دارم. من عضو هیأت علمی هستم و از دانشگاه حقوق دریافت می‌کنم و نه نهاد. به عنوان عضو هیأت علمی در حد حقوق یک مربی حقوق ثابتی می‌گیرم.

مرآت- میزان حقوق را اعلام نمی‌کنید؟

نمی‌دانم چه ضرورتی دارد.

اگر کسی بهتر از من کار می‌کند، در خدمت او خواهم بود

مرآت- همزمان با مطرح شدن قانون منع بکارگیری بازنشستگان، مسأله جوان‌گرایی نیز در کشور به طور جدی مطرح شد. خود رهبر اندیشمند انقلاب هم در انتصاب‌های اخیر خود، افراد جوانی را در برخی مناصب مهم قرار داده‌اند. با توجه به این که مخاطبین شما عمدتا جوانانِ دانشجو هستند؛ آیا تصمیم دارید که جای خود را به فرد جوان‌تری بدهید؟

به لحاظ سابقه کاری، هنوز ده سال تا بازنشستگی من باقی مانده است؛ لذا من از این جهت مسأله‌ای ندارم اما اگر احساس کنیم که کسی بهتر از من کار می‌کند، هیچ مسأله‌ای ندارد که ایشان بیاید و کار را به دست بگیرد. اگر احساس می‌شود که کسی بهتر از ما کار می‌کند، این آمادگی را داریم که در خدمت ایشان باشیم.

مرآت- خودتان در میان روحانیون جوان حوزه علمیه سمنان کسی را شایسته تصدی این سمت می‌دانید؟

من شناخت دقیقی از این عزیزان ندارم و روی این مسأله مطالعه‌ای نکرده‌ام. مطرح کردن چیزی که من اطلاع دقیقی از آن ندارم شاید خیلی زیبا نباشد.

به نیازهای دانشجویان توجه داریم

مرآت- مخاطبین عمده اقداماتی که شما انجام می‌دهید، نسل جوان هستند. شما بهتر از بسیاری از مسئولان می‌دانید که نسل جوان دانشجو با چه آسیب‌هایی روبروست. نسل جوان نیاز دارد که خوراک فرهنگی متناسب با سن و روحیاتش در اختیارش قرار بگیرد. شما چقدر نظر عموم دانشجویان را درباره انطباق برنامه‌های خود با نیازهایشان پرسیده‌اید؟

ما اصطلاحی برای برنامه‌ها داریم تحت عنوان «نیازمحور» ما مباحثی را با دانشجویان مطرح می‌کنیم و دیدگاه‌های آنان را می‌سنجیم و بر اساس دیدگاه‌های آنان، به موضوعات موردنیازشان در چارچوب درس‌های تعریف‌شده می‌پردازیم. برنامه‌های ما از این جهت به‌روز است. در مجموعه ضوابطی برای توجه به نیاز دانشجویان وجود دارد و به این ضوابط عمل هم می‌شود.

مرآت- جناب حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد! بابت وقت ارزشمندی که در اختیارم قرار دادید بسیار سپاسگزارم و برای شما آرزوی موفقیت می‌کنم.

امیدوارم که شما بتوانید نکات مفیدی را در راستای رشد و تکامل جامعه در اختیار مردم بگذارید و خدمتگزار باشید.

انتهای پیام/س

دیدگاه ها

با سلام از ایشان این سوال را دارم چرا با تبعیض ناروا در مجموعه دانشگاه ازاد استان در اجرای دستورالعمل دوشغله ها برخورد نمی کنند ؟در صورت نیاز اطلاعات لازم تقدیم میگردد
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه