خدمات الکترونیکی مالیاتی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

رئیس انجمن مدیران صنایع استان سمنان در گفتگو با مرآت:
چرا با اشتباه ممیزان مالیاتی برخورد نمی‌شود؟ / مدیرکل امور مالیاتی استان باید نسبت به عملکرد مجموعه خود پاسخگو باشد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس انجمن مدیران صنایع استان سمنان گفت: چرا مسئولان اداره کل امور مالیاتی استان با اشتباه ممیزان این مجموعه برخورد نمی‌کنند؟

رستم سعداللهی، رییس انجمن مدیران صنایع استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت در خصوص تجمع کارگران شرکت «کندر» در مقابل اداره کل امور مالیاتی استان سمنان و مباحث بوجود آمده پیرامون آن، با بیان اینکه انتقادات زیادی به عملکرد مسئولان این اداره کل وارد است گفت: اگر در یک خانواده، نظم و ترتیب وجود نداشته باشد و فرزندان آن خانواده اقدامات خودسرانه‌ای انجام دهند آیا فرزندان مقصر هستند و باید پاسخگو باشند یا پدر که مسئولیت تربیت و هدایت فرزندان خانواده برعهده او است؟
چرا با اشتباه ممیزان مالیاتی برخورد نمی‌شود؟
رئیس انجمن مدیران صنایع استان سمنان افزود: شرایط اداره امور مالیاتی نیز همینگونه است، زمانی که یک ممیز به هر دلیل در ارزیابی مالیاتی یک واحد صنعتی دچار اشتباه می‌شود و پرونده نیز در هیات حل اختلاف مورد بررسی قرار می‌گیرد و خطای ممیز نیز به اثبات می‌رسد توقع می‌رود مدیر مجموعه با آن ممیز برخورد کند.

سعداللهی تصریح کرد: باید پرسید مدیرکل امور مالیاتی استان تاکنون چندبار با چنین خطاهایی که باعث زیان واحدهای صنعتی شده است برخورد کرده‌اند؟

وی با بیان اینکه در جریان بررسی پرونده‌های مالیاتی، ممیزان نظر خود را ارائه می کنند اما این نظر باید از سوی مقام مافوق تایید شود گفت: توجه داشته باشید زمانیکه مودی مالیاتی به رای پرونده مالیاتی خود اعتراض می‌کند او را به هیات حل اختلاف ارجاع می‌دهند اما عمدتا هیات‌های حل اختلاف به گونه‌ای رای می‌دهند که منافع دولت تامین شود.

مسئولان اداره مالیاتی، جزئیات پرونده‌های ارجاع شده به هیات حل اختلاف را منتشر کنند

این نماینده بخش خصوصی استان ادامه داد: مسئولان اداره کل امور مالیاتی، بجای شعار دادن و ارائه آمار‌های کلی، میزان آرای صادره به نفع واحدهای صنعتی در هیات‌های حل اختلاف را به صورت مستند منتشر کنند.

سعداللهی افزود: مسئولان این اداره کل باید ضمن بیان مجموع ارزش ریالی پرونده‌های ارجاع شده به هیات‌های حل اختلاف، صراحتا عنوان کنند چند درصد از این پرونده‌ها به نفع واحدهای صنعتی و چند درصد به نفع دولت اعلام رای شده است؟

وی با تاکید بر اینکه این موضوع می‌تواند به ارزیابی عملکرد هیات‌های اختلاف مالیاتی کمک کند اظهار کرد: وظیفه یک مدیر آن است که نیروهای زیرمجموعه خود شامل معاونین، روسای ادارات و کارشناسان را به گونه‌ای انتخاب کند تا نواقص سازمانی به حداقل برسد.

مدیرکل امور مالیاتی استان باید نسبت به عملکرد مجموعه خود پاسخگو باشد

رئیس انجمن مدیران صنایع استان سمنان، ارجاع تام مسائلی از این دست به هیات‌های حل اختلاف را نوعی فرار از پاسخگویی دانست و گفت: طبیعتا مدیرکل امور مالیاتی موظف است نسبت به تمام اتفاقاتی که تحت نظر او در جریان است پاسخگو باشد چراکه ممیزان و روسای آنها تحت نظر او قرار دارند.

سعداللهی با بیان اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی به ممیزان و توجیه کردن آنها از وظایف مدیرکل یک سازمان مالیاتی است تصریح کرد: چه کسی خسارت‌های فراوان ناشی از نظرات اشتباه ممیزان را که به فعالان بخش خصوصی وارد می‌شود جبران می‌کند؟

وی از بین رفتن انگیزه سرمایه‌گذاران، فعالان بخش خصوصی و صاحبان مشاغل را یکی از پیامد‌های جبران‌ناپذیر نقص در سیستم مالیاتی عنوان کرد و گفت: بسیاری از افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در استان سمنان را دارند زمانی که از عملکرد ضعیف برخی دستگاه‌های اجرایی استان مطلع می‌شوند حاضر نیستند وارد استان شوند که این موضوع به زیان استان تمام خواهد شد.

این فعال بخش خصوصی استان با تاکید بر اینکه عملکرد و رفتار هریک از مسئولان دولت، نمادی از جذب یا دفع سرمایه‌گذار است اظهار کرد: در شرایط فعلی بسیاری از فعالان بخش خصوصی از عملکرد اداره کل امور مالیاتی استان رضایت ندارند و میزان نارضایتی از این اداره کل از میزان رضایت از آن، بیشتر است.

برخی ممیزان به خود زحمت نمی‌دهند پرونده‌ها را بررسی کنند

سعداللهی با بیان اینکه ممیزان نباید اجازه داشته باشند هرطور که دلشان می‌خواهد تصمیم بگیرند گفت: به عنوان مثال وقتی پرونده‌ای در هیات حل اختلاف مطرح می‌شود، این هیات پرونده را برای بررسی بیشتر در اختیار ممیز دیگری قرار می‌دهد اما برخی از این ممیزان به خود زحمت نمی‌دهند تا موضوع را به طور دقیق بررسی کنند که باید با این افراد برخورد شود.  

وی ادامه داد: از سوی دیگر برخی ممیزان نیز مستندات مالی و اداری واحدهای تولیدی را به دقت مورد بررسی قرار می‌دهند و به شکایت واحد تولیدی رسیدگی می‌کنند که باید از آنها حمایت و تقدیر کرد.

رئیس انجمن مدیران صنایع استان تصریح کرد: مدیرکل امور مالیاتی استان گزارش دهند تاکنون چندبار با ممیزان متخلف برخورد کرده و آنها را مورد بازخواست قرار داده‌اند؟

تعطیلی «کندر» تاسف‌برانگیز است

سعداللهی با تاکید بر اینکه دفاع از حقوق واحدهای صنعتی را وظیفه اصلی خود می‌داند در خصوص آخرین وضعیت شرکت کندر نیز گفت: متاسفانه تا آنجا که اطلاع دارم درب کارخانه بسته بوده و کارگران نیز به کارخانه نرفته‌اند.

وی با اشاره به اعلام مدیران شرکت کندر مبنی بر عدم امکان ادامه فعالیت این شرکت با وضعیت موجود تاکید کرد: در سنوات گذشته نیز برخی از واحدهای صنعتی به همین دلیل تعطیل شدند و در خصوص اتفاقات اخیر نیز باید بگویم موضوع تعطیلی شرکت کندر، اتفاق بسیار بد و تاسف‌برانگیزی است.

رییس انجمن مدیران صنایع استان با بیان اینکه اگر هیات حل اختلاف با توجه به ظرفیت‌های قانونی به نفع واحد‌های صنعتی رای می‌دهند نباید بر سر آنها منت بگذارند خاطرنشان کرد: شخصا برای مناظره با مدیرکل امور مالیاتی استان پیرامون موضوعات مطروحه اعلام آمادگی می‌کنم.

انتهای پیام/و

دیدگاه ها

در اداره مالیاتی و ارزش افزوده تکریم ارباب رجوع وجود ندارد و کارمندان پاسخگو نیستند دقت لازم را ندارند و ایرادات را به گردن سامانه میاندازند
ایمیل
امان از دست اداره مالیات سمنان خدا میداند که چگونه مالیات میگیرند و کمر مردم را مشکنند
ایمیل ندارم

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه