خدمات الکترونیکی مالیاتی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

یادداشت وارده؛
ملاک‌های انقلابی بودن را بازتعریف کنیم!
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
پرسش مهم این است که ما در انتخابات‌های مختلف، چقدر به شاخص انقلابی‌گری به عنوان یک شاخص مهم در انتخاب افراد نظر داریم؟

به گزارش مرآت؛ «کار انقلاب تمام شده است! چه اشتباه کردیم که انقلاب کردیم...» دی ماه سال گذشته گاهی این شعار را از زبان به اصطلاح معترضان شنیدیم و اخیرا هم گاه این شعار و افکار شبیه به آن را می‌شنویم.

نکته‌ای که می‌توان در این ارتباط مطرح کرد آن است که هم می‌توان به انقلاب به دید یک آغاز و شروع به صحنه آمدن یک ایدئولوژی نگاه کرد و هم می‌توان به آن به چشم حرکتی سیاسی که انجام شد و تمام شد نگریست!

اما شاید انقلاب بیشتر از اینکه متعلق به دهه فجر و بیست و دوم بهمن‌ماه باشد و بیش از آن که مجالی باشد برای سخنرانی مدیری که هرسال چیزهایی مشابه سال قبل به دانش‌آموزان در دهه فجر می‌گوید(نمی دانم چرا ناگهان کینه‌ای در درونم از مدیران مدارس زنده شد و دست به انتقاد زدم!) متعلق به نوعی تفکر و عقیده و حرکت باشد.

شاید به جای اینکه به دانش‌آموزان گفته شود انقلاب با این حرکات شروع شد و با این حرکات پیروز شد باید به آنها گفته شود ثمره انقلاب یک مکتب است و انقلاب شروع یک حرکت است.(نمی‌دانم چرا همه انتقاداتم از آموزش و پرورش شد!)

شاید باید به آنها گفته شود مدیر مردمی و جهادی و دردمند، انقلابی است و نه هر مدیری که زیر سایه انقلاب 57 مشغول هر نوع خدمتی است ولو خدمت به خود!

شاید باید تمامی ما بدانیم که انقلاب 57 یک شاخص و سنگ محک به دست ما داد و شروع یک حرکت بود نه یک حرکت تمام و کمال. لازم است بدانیم که هر مدیری که با پیراهن یقه دیپلمات(یا به قول قدما آخوندی!) و در سایه برکت انقلاب در حال خدمت است انقلابی نیست. شاید باید ملاک‌های خود را از انقلابی بودن تغییر دهیم.

به موارد ذیل توجه کنید:

«شما خیال نکنید که حالائی که انقلاب شده پس ما هرکاری دلمان می‌خواهد بکنیم...آداب اسلامی این است که هرکس موظف بداند خودش را به اینکه حفظ حدود و ثغور را بکند، نه اینکه هرکس هرکاری، هر کمیته‌ای دلش می‌خواهد هرکاری بکند از او بپرسند چرا؟ می‌گوید انقلاب است! هر پاسداری هرکاری دلش می‌خواهد بکند از او بپرسند، می‌گوید این انقلاب است. هر جوانی هرکاری می‌خواهد بکند بگوید انقلاب است...این غلط است باید موازین داشته باشد...باید موازین داشته باشد نه اینکه هرکسی هرکاری دلش می‌خواهد بکند و هرکس هر طوری عمل بکند و اسمش هم این است که انقلاب است...(از سخنان امام خمینی(ره))(صحیفه نور-جلد 10-صفحه 137)

«ما جز با کار جهادی و کار انقلابی نخواهیم توانست این کشور را به سامان برسانیم.در همه بخش‌ها کمر بسته بودن مثل یک جهادگر لازم است؛ اگر این بود کارها راه می‌افتد. اگر این بود؛ بن‌بست‌ها باز می‌شود؛ شکافته می‌شود. کار انقلابی یعنی کار فراوان، پر حجم و با کیفیت و مجاهدانه و انقلابی...(10/02/96)(بیانات مقام معظم رهبری)

دو نکته قابل ذکر است:

اول اینکه مسئولان چقدر انقلابی هستند! انقلابی به معنایی که در سخنان بالا هست نه به معنای اینکه تنها لفظ و ظاهری انقلابی را یدک بکشند!

دوم اینکه ضرب‌المثلی هست که در آن سخن از سوزن و جوالدوز است و دو مصدوم! که یکی سوزن به خود می‌زند و خود را مصدوم می‌کند و با جوالدوز به دیگری حمله‌ور می‌شود! (امیدوارم از ادبیات شیرین پارسی زده نشده باشید!) بهرحال...غرض از سخن این است که باید به این سوال نیز در وجدان خود پاسخ دهیم که ما در انتخابات‌های مختلف شورای شهر و ریاست جمهوری و نمایندگی مجلس و حتی هیئت امنای مسجد محل(!) چقدر شاخص انقلابی‌گری و جهادی بودن را جزو شاخص‌های مهم برای انتخاب به حساب می‌آوریم؟! آیا با انقلاب 57 ما نیز به انتخاب صحیح شخص انقلابی اعتقاد پیدا کرده‌ایم؟

نویسنده: مرتضی‌نژاد

دیدگاه ها

بسیار خوب...با آرزوی خواندن نشر های بعدی از شما دوست عزیز
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه