تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

    
از حال و هوای معتکفین تا انتقاد از نبود برنامه ی کافی در مراسم اعتکاف امسال در میامی+تصاویر
سنت نبوی اعتکاف خلوتکده ای است تا انسان با معتکف شدن زنگار از گناهان خود بشوید و چند روزی از منیت و مادیت جدا شده، به خویشتن خویش و خالق نزدیکتر شود.

به گزارش مرآت نیوز به نقل از  پایگاه خبری تحلیلی میامی جوان ،اینجا همه برای خدا آمده اند تا آینه دلشان را صیقلی دوباره دهند. معتکفان گروهی و یا تک نفری به قرآن خواندن، قرائت دعا و دیگر مراسم ویژه اعتکاف می پردازند و گاه گاهی شبنم های اشک از گونه های یشان جاری می شود.

اعتکاف آغاز شد و انتظار عاشقان به سر آمد.روزهای خوش اعتکاف، روزهای خوش دل بریدن از دنیا و دل سپردن به حضرت حق حال و هوای اعتکاف در میامی  همانند دیگر شهرها است.پر از معنویت، صفا، صمیت، خداپرستی و عشق به یار حق.

خبرنگار میامی جوان به بهانه روزهای خوش اعتکاف با معتکفین  به گفت و گو پرداخت و حس و حال آنان را جویا شد.

در میان معتکفین با نوجوان 17 ساله ای که برای چهارمین سال پیاپی است که معتکف می شودگفتگو کردیم.

 

وحید نوروزی درباره حال و هوای خود گفت: نه تنها من بلکه همه ما نیاز داریم تا روزهایی با خدای خود خلوت کنیم و چه روزهایی بهتر از ایام البیض.عبادات این ایام روح معنویت هر انسانی را برای یک سال بیمه می کند.ما هر ساله نیاز داریم تا با تلنگری به خود آییم و روزهای خوش اعتکاف فرصت مناسبی برای بازگشت به فطرت پاک خود است.اینجا ما سعی می کنیم دلمان را خانه تکانی کنیم تا بتوانیم پذیرای شیرینی عبادات در روزهای شعبان و رمضان شویم.هر سال که  بزرگتر می شوم نیاز به حضور در این مراسم ودرک بهتر ازاین ایام را حس میکنم.

اعتکاف گره گشای مشکلات است/انتقاد از نبود برنامه کافی در برگزاری مراسم اعتکاف امسال

یک جوان 32 ساله ای که سالهاست در مراسم اعتکاف شرکت دارد که اجازه درج اسم خود را به خبرنگار ما نداد ،از خاطرات و تاثیرات اعتکاف در زندگی از خود می گوید:سال اولی که من در مراسم اعتکاف حضور پیدا کردم،24 سال سن بیشتر نداشتم و علت اصلی حضور من در این سنت در همان سال این بود که ما به خواستگاری رفته بودیم و جواب مثبت نگرفتیم و این موضوع قبل ایام البیض اتفاق افتاد و با تعریفی که از حس وحال این مراسم معنوی شنیده بودم تصمیم گرفتم به اعتکاف بروم واز خدا بخواهم شاید گره از کار من باز شود،شاید باور نکنید اما بعد از پایان حضورم در این سه روز معنوی، جواب مثبت را از خانواده عروس گرفتیم .

 

وی در ادامه مراسم اعتکاف را گره گشای مشکلات و گرفتاری های خود دانست وگفت :همسرم خیلی دوست داشت که یک کار دولتی داشته باشم که در سال دوم بعد از اعتکاف به این خواسته همسرم رسیدم ،از 24 سالگی تا به امروز که 32سال سن دارم ،در این مراسم معنوی هر حاجتی را که از خداوند خواستم  به من عطا شدو باید سعی کنیم از خداوند خواسته های بزرگ داشته باشیم و به خواسته های کم قانع نباشیم.

وی درادامه تاکید کرد:باید توجه داشت که اعتکاف مهمترین زمینه ساز ترویج فرهنگ اسلامی در جامعه است و به واسطه همین اعتکاف گره‌گشایی‌های بسیاری برای جامعه ما توسط خداوند تبارک و تعالی انجام شده است و موجبات برطرف شدن بلایا و در عین حال برکات فراوان برای جامعه است.

این جوان معتکف با انتقاد به نبود برنامه ریزی مناسب در برگزاری مراسم معنوی اعتکاف  امسال ، اظهار کرد:قبل از برگزاری این سنت در وهله نخست باید جلسهای با مسئولان امر صورت گرفته و مراسم اعتکاف سال گذشته، مورد آسیبشناسی فرهنگی قرار گیرد تا بتوانیم هرچه بیشتر از این مراسم معنوی بهره مند شویم.
اعتکاف فرصت مناسبی جهت نزدیک شدن به امام زمان (عج)است

رضا نوروزی دانشجوی رشته کامپیوتر نیز که برای چهارمین بار است که معتکف می شود به خبرنگار میامی جوان بیان کرد:حضور در اعتکاف حال وهوایی خاصی برای با خود خلوت کردن و تجدید قوا برای پاکی از گناهان ونزدیکی به امام زمان(عج)را دارد.

 

وی گفت: دلتنگی خاصی در آدم ایجاد می شود که ایام اعتکاف را نمی تواند در خانه تحمل کند و با خود می گوید باید به مسجد بروم.آمدن به اعتکاف تنها برای گرفتن حاجات نیست بلکه فرصتی مناسبی است برای پاک کردن گناهان کوچک و بزرگمان.

 نوروزی در خصوص  نحوه برگزاری وبرنامه های مراسم اعتکاف امسال گفت : باید نیازسنجی از معتکفین صورت گرفته و با توجه به این موضوع، برنامه‌ریزی انجام شود که امسال با وجود استقبال خوب قشر جوان ، برنامه خاصی در جهت بهره مندی کامل این قشر از این آئین دیده نشد.

 

 

 

 

 

 

این مراسم معنوی که از سحرگاه روز شنبه و هم زمان با ولادت حضرت امیرالمونین آغاز شده و با قرائت دعای ام داوود و انجام اعمال آن تا نماز مغرب و عشاء به پایان می رسد.

اینجا همه برای خدا آمده اند تا آینه دلشان را صیقلی دوباره دهند. معتکفان گروهی و یا تک نفری به قرآن خواندن، قرائت دعا و دیگر مراسم ویژه اعتکاف می پردازند و گاه گاهی شبنم های اشک از گونه های یشان جاری می شود.

دیدگاه ها

ایوول
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه