تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

تاملی بر یک فضاسازی صرفا سیاسی؛
از رجزخوانی آن روزها تا «چاوشی خوانی» این روزها! / «دوزیست» کیست؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
«چاوشی» در مدت کوتاه حضور خود در استان سمنان نشان داده است بسیار هوشیارتر از آن است که دل به ابراز ارادت کسانی بسپارد که حفظ منافع شخصی، از شاخصه های اصلی مشی سیاسی آنها است.

یادداشت اختصاصی مرآت-  آنچنان این روزها  در تبیین دستاوردهای تغییر استاندار قلم می زنند و یادداشت و سرمقاله می نویسند گویی "کیهان" بود که ضرورت ابقای استاندار سابق را تیتر زده بود. هنوز دو ماه از راه اندازی پروپاگاندای رسانه ای اقلیتی که همواره سعی می‌کنند نظر خود را نظر عموم مردم استان و دیدگاهشان را کارشناسانه ترین دیدگاه ممکن بنمایند نگذشته است که همان حضرات برای تصاحب صندلی های ردیف اول سالن یادگار امام استانداری و ایضا هرجا که پای استاندار در میان باشد گوی سبقت را از یکدیگر می ربایند.

به قول محمد صالح علاء «همین سر چراغی» بود که قلم و کاغذ برداشتند و رئیس جمهور را خطاب قرار دادند و از او خواستند تا تن به انتخاب گزینه هایی که آنرا محصول «لابی‌گری» نامیدند ندهد و در پایان نیز با لحنی تهدیدآمیز به او هشدار دادند که «در فضای موجود، هیچ زمینه پذیرفتنی برای امثال چاوشی ها وجود نخواهد داشت»

همزمان با انتشار عمومی این نامه تهدید آمیز که با شماره 96/245 و در تاریخ 96/10/5 به رئیس جمهور ارسال شد، عده ای دیگر برای تکمیل راهبرد «چانه زنی از بالا، فشار از پایین» سناریوی دوم خود را با راه اندازی کمپین حمایت از استاندار وقت کلید زدند تا برای رفت و آمدهای سیاسی خود به پاستور و چانه زنی با دفتر رئیس جمهور، پشتوانه مردمی ایجاد کنند.

پشت پرده ایجاد آن کمپین اما مدتی بعد توسط یکی از اعضای ارشد ستاد انتخاباتی روحانی در شرق استان فاش شد. آنطور که سعید ایمانی معاون ستاد انتخاباتی روحانی در شهرستان شاهرود در گروههای اجتماعی استان نوشته است این کمپین توسط چند نفر از نزدیکان استاندار سابق ایجاد شده بود و حتی بسیاری از اعضای آن نیز «فیک» و یا از سایر استانها بوده اند! ایمانی همچنین با انتقاد از سوءاستفاده گروهی از اصلاح طلبان در انتخابات شوراهای شهر در استان گفته بود موضوعات دیگری را نیز در آینده بازگو خواهد کرد. (بخوانید)

سرانجام، لابی های گسترده و تلاش های دقیقه 90 عناصر این جریان بی نتیجه ماند و هیات دولت در جلسه ششم دی ماه خود با تقدیر از زحمات محمدرضا خباز استاندار سابق سمنان، سید شهاب الدین چاوشی را به عنوان استاندار جدید سمنان انتخاب کرد.

ساعتی از انتشار این خبر نگذشته بود که انبوه پیام های تبریک و حمایت شخصیت های مختلف این جریان، شبکه های اجتماعی محلی را فرا گرفت و این انتخاب به یکباره از سوی عناصر همان جریان «بسیار پذیرفتنی» شد!

پرسش اینجا است که آن همه فضاسازی و فشار سنگین رسانه ای – سیاسی که با چاشنی تهدید، توهین و ناسازگاری همراه بود با کدامین هدف مطرح شد و چه شد که دیگر کمترین یادی هم از آن نمی شود؟ غوغاسالارانِ همیشه مدعیِ همیشه حاضر پس از شکست در پروپاگاندای خود، کدام تاکتیک را برای دستیابی به همان اهداف در «حلقه های پایین تر» دنبال می کنند و خواسته های غیرمنطقی، انحصارطلبانه و روشنفکرمآبانه این گروه این بار با پوششِ کدام مردم دنبال خواهد شد؟ نماینده محترم دولت در استان برای دفع سیستماتیک آسیب های احتمالی گروه های مختلف سیاسی که با دخالت های گاه و بیگاه خود در روند تحول اداری استان اخلال ایجاد می کنند چه رویکردی را اتخاذ خواهد کرد؟

از دگر سو باید متاسف بود که تنها گروهی که در این منازعه صرفا سیاسی، محلی از اعراب نداشتند مردم نجیب، فرهیخته و دانش پژوه استان سمنان بودند که نام آنها صرفا برای پیشبرد یک پروژه سیاسی نافرجام مورد سواستفاده قرار گرفت و پس از آن نیز احتمالا تا «بزنگاهی قدرت محورانه» به دست فراموشی سپرده خواهند شد. به راستی مردمی که در روزمرگی های خود و خارج از حلقه های قدرت، شاید ساده انگارانه تصور می کنند مسئولان دغدغه ای به جز رفع مشکلات بی شمار آنان ندارند تا کی باید بازیچه قدرت طلبی گروه های چپ و راست شوند؟

اظهارات و البته اقدامات استاندار محترم سمنان در هفته های اخیر نشان می دهد که نماینده عالی دولت در استان عزم خود را جزم کرده است تا به مصاف شیوه های متداول و بعضا معیوب مدیریتی برود و تکلیف استان را با روش های سنتی و کم بهره اجرایی روشن کند که این موضوع خرسندی اکثریت مردم استان را به دنبال داشته است.

سید شهاب الدین چاوشی در مدت کوتاه حضور خود در استان سمنان نشان داده است بسیار هوشیارتر و البته قاطع تر از آن است که دل به ابراز ارادت کسانی بسپارد که تذبذب رأی و منفعت اندیشی، از شاخصه های اصلی شخصیت و مشی سیاسی آنان است، اما بی تردید خطر وجود چنین افرادی در پشت پرده دستگاه های اجرایی، گروههای سیاسی و برخی رسانه ها موضوعی است که نمی توان به سادگی از کنار آن عبور کرد.

به هر تقدیر باز هم این خود استاندار سمنان است که باید انتخاب کند به رجزخوانی آن روزهای این گروه پاسخ دهد یا تحت تاثیر «چاوشی خوانی» این روزهایشان، با آنان مدارا کند!

انتهای پیام/ل

دیدگاه ها

چرا کامل باز نمیشه آخر برخی مطالبو نشون نمیده سایتتون
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه