تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

پارکبان در شاهرود؛
کباب برای پیمانکار، بوی کباب برای شهرداری شاهرود، دود کباب در چشم چه کسی؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
کم و بیش یک سال از آغاز طرحی به نام «پارکبان» در شهر شاهرود گذشته است. طرحی که از ابتدا نیت مجری آن و انگیزه شهرداری و شورای محترم شهر شاهرود از اجرای آن؛ چون دم خروسی، شعارهای عوام فریبانه شهرداری را رسوا می کرد.

به گزارش مرآت به نقل از نسل شاهوار کم و بیش یک سال از آغاز طرحی به نام «پارکبان» در شهر شاهرود گذشته است. طرحی که از ابتدا نیت مجری آن و انگیزه شهرداری و شورای محترم شهر شاهرود از اجرای آن؛ چون دم خروسی، شعارهای عوام فریبانه شهرداری را رسوا می کرد.

کاسبی میلیونی تنها با سرمایه ای به اندازه یک خط کش و چند تابلو ترافیکی

چگونه است در شهری که برای راه اندازی یک واحد تجاری در یکی از خیابان های اصلی باید صابون اجاره چند میلیونی ماهیانه را بر تن بمالید شهرداری شاهرود همه خیابان های شهر را از کیسه خلیفه و با اجاره ای برابر ماهی 12 میلیون تومان به پیمانکار واگذار می کند.

نیت واقعی چیست؟ تلکه کردن مردم و یا حل مشکل ترافیکی

آیا پس از اجرای این طرح نشانه ای از حل مشکل جای پارک در شاهرود رویت شده است. در کشورهای متمدن شهرداری ها با نصب پارکومترها و استفاده از منابع آن به ساخت و تجهیز پارکینگ های عمومی می پردازند اما متاسفانه اینجا در شاهرود، شهرداری با همدستی پیمانکار سفره ای پهن کرده که نان آن از سر سفره یکایک همشهریان عزیزمان برداشته شده است. قسمت ناچیزی از پول عاید از طرح به عنوان اجاره خیابان!!! به حساب شهرداری واریز می گردد و باقی مانده آن سهم پیمانکار محترم می گردد. محاسبه میزان در آمد طرح با توجه به حدود هزار جایگاه پارک واگذار شده کار سختی نیست. سوال اینجاست که بر اساس کدامین عقل و منطق و بر اساس حکم کدام قانون و شرع باید این پول بدون ارائه هیچ خدماتی از مردم اخذ گردد. گویا عده ای قسم خورده اند تا جایی که در توان دارند از گرده این شهر نحیف و مردمش بهره کشی نمایند.

بار سنگین اجرای این طرح بر روی شانه های کیست؟

شاید رانندگان و صاحبان خودروها کمترین بار این طرح را با پرداخت ساعتی «پول ...» بر دوش می کشند. بار اصلی این طرح بر دوش ساکنان و کسبه فرعی های منشعب از خیابان های اصلی است. برای نمونه کافیست سری به خیابان هفده شهریور محدوده کوچه هشت متری پشت تالار بزرگ شهر و پاساژ مدرسه قلعه بزنید. این قسمت از شهر به علت وجودبازار همیشه شلوغ و پر ترافیک بوده و طی سالیان اخیر نیز با ساخت چندین مجتمع تجاری بر تراکم آن افزوده تر شده است. در طی ماه های گذشته شاهد افتتاح یک فروشگاه پر تردد و یک مجتمع تجاری در این نقطه از شهر بوده ایم. متاسفانه شهرداری محترم شاهرود سهل انگارانه از موضوع پارکینگ آن ها صرف نظر کرده است. البته نا گفته نماند تنها مجتمع تجاری در استان که برای آن پارکینگ در نظر گرفته اند نیز در همین کوچه است که در کمال تاسف وضعیت افتضاح پارک خودروها در دو طرف کوچه امکان استفاده از پارکینگ با ظرفیت صد خودرو این مجتمع را هم نمی دهد. مجتمعی که اخیرا افتتاح شده نیز پارکینگ ندارد و این امر ترافیک پیچیده تری را برای کسبه و ساکنین این بافت قدیمی ایجاد نموده است. به این ها اضافه کنید سیل خودروهایی را که برای فرار از پرداخت پول «جای پارک» به این کوچه و کوچه های مشابه سرازیر می شوند.

چرا شهرداری در تامین جای پارک برای مجتمع های تجاری سهل انگاری می کند؟ چرا شهرداری با اختصاص ندادن در آمد حاصل از این طرح به ساخت پارکینگ های عمومی در منطقه مرکزی شهر و بافت قدیمی در حال افزودن مشکلی دیگر بر مشکلات مردم است. چرا باید اعتماد عمومی مردم قربانی منفعت طلبی عده ای محدود شود و بار سنگین آن در این اوضاع بد اقتصادی جامعه بین اقشار دیگر توزیع شود؟ و در پایان مرجع پاسخگویی به سوالات فوق کیست؟ نیروی انتظامی؟ سازمان بازرسی؟ فرمانداری ویژه شاهرود؟؟ مرجع پاسخگو کیست؟

اخیرا شهردار محترم در سخنان خود به عبارت «شهر انسان محور» اشاره می فرمایند. امیدوارم ایشان هر چه زودتر با مراجعه به فرعیاتی که اشاره شد و به خصوص نواحی اطراف بازار قدیمی شاهرود در کوچه شهید مصطفایی و کوچه هشت متری پیرامون پاساژ مدرسه قلعه و تالار بزرگ شهر فاصله سخن تا واقعیت را درک نمایند. همچنین امیدوارم کسانی که با بی مسئولیتی و منفعت طلبی موجبات ایجاد زحمت برای همشهریان را فراهم نموده اند در نبود مرجع نظارتی حداقل در حضور وجدان خویش پاسخگو باشند.

یادداشت از علیرضا ماندگار

انتهای پیام/ع

دیدگاه ها

ای کاش گوش شنوایی هم وجود داشت. گویا برخی مردم رو به شکل کیف پول می بینن که باید چاپیدش. کاش یکی بیاد جواب بده به چه علتی ما باید شکم این پیمانکارها رو سیر کنیم. چه خدماتی به ما می دن. اگر قراره پولی گرفته بشه برای شهر باید باشه نه یک پیمانکار که معلوم نیست با چه رابطه ای این امکان رو بهش دادن
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه