تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

آخرین خبرها از انتخاب شهردار جدید سمنان؛
متهم اختلاس از بیمه ایران؛ گزینه احتمالی تصدی شهرداری سمنان! (+جزئیات)
برخی خبرهای غیررسمی از احتمال انتخاب یکی از متهمان اختلاس بیمه ایران به عنوان شهردار جدید سمنان حکایت می کند!

به گزارش مرآت، برخی اخبار غیررسمی از احتمال انتخاب یوسفعلی درون پرور توسط اعضای شورای شهر سمنان به سمت شهردار جدید سمنان حکایت دارد.

پس از انتشار این خبر در شبکه های اجتماعی محلی، موجی از اظهار نظرهای گوناگون در شبکه های اجتماعی سمنان به راه افتاد که در تعدادی از این نظرات بر سوابق منفی این فرد نیز تاکید شده بود.

بررسی های مرآت نشان می دهد نام یوسفعلی درون پرور در بین لیست احکام 12 متهم پرونده اختلاس از بیمه ایران که مرداد ماه سال 92 توسط دادسانی کل کشور علام شده است قرار دارد.

در ادامه، متن این خبر که در بسیاری از خبرگزاری ها و پایگاه های اطلاع رسانی کشور منتشر شده است (اینجا و اینجا) را می خوانید:

احکام قطعی ۱۲ متهم اختلاس از بیمه

شعبه ۳۲ دیوانعالی کشور عصر روز سه شنبه مورخ 92/5/29 احکام قطعی گروهی از متهمین پرونده بیمه ایران را به شرح ذیل اعلام کرد:

۱- مصطفی حمزه نوسی به اتهام تشکیل شبکه اختلاس توأم با جعل از بیمه ایران و با استناد به ماده ۴ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس به حبس ابد، انفصال دائم از خدمات دولتی، رد مال به مبلغ ۳۳،۲۹۶،۰۸۹،۶۲۰ ریال در حق بیمه ایران و جزای نقدی به مبلغ ۶۴،۰۹۲،۱۷۹،۲۴۰ ریال در حق صندوق دولت محکوم شد.

۲- داوود فهیمی رودپشتی به اتهام تشکیل شبکه اختلاس توام با جعل از بیمه ایران و با استناد به ماده ۴ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس به حبس ابد، انفصال از خدمات دولتی، ردمال به مبلغ ۳۵،۷۹۶،۰۸۹،۹۲۰ ریال در حق بیمه ایران و جزای نقدی به مبلغ ۶۶،۵۹۲،۱۷۲،۲۴۰ ریال درحق صندوق دولت محکوم شد.

۳- بدیع اله کیانی به اتهام تشکیل شبکه اختلاس توام با جعل از بیمه ایران و با استناد به ماده ۴ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس به ۲۵ سال حبس تعزیری، انفصال دائم از خدمات دولتی، رد مال به مبلغ ۱۰،۷۵۰،۵۷۴،۳۳۰ریال در حق بیمه ایران و جزای نقدی به مبلغ ۶۱،۵۹۲،۱۷۹،۲۴۰ ریال در حق صندوق دولت محکوم شد.

۴- جابر ابدالی به اتهام تشکیل شبکه اختلاس توام با جعل از بیمه ایران و با استناد به ماده ۴ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس مصوب سال ۱۳۶۷ محکوم به ۱) ۱۵ سال حبس ۲) رد وجوه تحصیلی به مبلغ ۱۸،۵۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال ۳) جریمه نقدی به مبلغ ۳۷،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال محکوم گردید.

۵- محمدتقی توکلی به اتهام ارتشاء با استناد به ماده ۳ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری به ۸ سال حبس ، جزای نقدی به مبلغ ۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال در حق دولت و انفصال از خدمات دولتی که به لحاظ بازنشستگی منتفی میشود.

۶- علی جلیل به اتهام ارتشاء با استناد به ماده ۳ قانون تشدیدمجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری مصوب سال ۱۳۶۷ به ۵ سال حبس و پرداخت جزای نقدی به مبلغ ۷۰۰،۰۰،۰۰ ریال

۷- شهریار خسروی به اتهام دریافت رشوه با استناد به ماده ۳ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری به ۹ سال حبس تعزیری و جریمه نقدی به مبلغ ۵،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال در حق دولت محکوم شد.

۸- محمود باقری زمانی به اتهام مشارکت در اختلاس به ۱۸ ماه حبس، رد مال به مبلغ ۱،۳۹۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال در حق استانداری و جزای نقدی به مبلغ ۲،۷۸۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال در حق دولت محکوم شد.

۹- ایرج عبدالحمیدی به اتهام معاونت در اختلاس به ۱سال حبس تعزیری، جزای نقدی به مبلغ ۲۷۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال و رد مال به مبلغ ۱۳۵،۰۰۰،۰۰۰ ریال محکوم شد.

۱۰-فریبرز فرید دانش به اتهام معاونت در اختلاس توام با جعل در باند اختلاس به تعزیر درجه ۶ ، شش ماه حبس ، رد مال به مبلغ ۹۸۰،۵۰۰،۰۰ ریال و جریمه نقدی به مبلغ ۱،۸۶۱،۰۰۰،۰۰۰ ریال محکوم شد.

۱۱- داود سرخوش شهری به اتهام دریافت رشوه به ۳ سال حبس تعزیری، ضبط وجوه پرداختی به مبلغ ۶۷۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال و در سایر موارد اتهامی دادنامه به علت عدم صلاحیت نقض و جهت رسیدگی به دادگاه عمومی جزایی محول می شود.

۱۲- یوسفعلی درون پرور با استناد به ماده ۶۰۰ قانون مجازات اسلامی و ماده۵ قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء واختلاس به ۱۱ سال حبس، ۲۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال جزای نقدی بدل از شلاق، انفصال دائم از خدمات دولتی، ردمال به مبلغ ۷،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال، جزای نقدی به مبلغ ۱۴،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال و در مورد پولشویی اهمال و اختلاس شبکه ای نقض و به دادسرا ارسال و پرونده مفتوح است.

گفتنی است، به جز افرادی که تبرئه شده اند احکام ۲۲ نفر از متهمین این پرونده نقض و به شعبه هم عرض جهت رسیدگی مجدد ارجاع شده است.

مرآت بار دیگر تاکید می کند احکام فوق برگرفته از پایگاه های اطلاع رسانی مشرق و فرارو است که به نقل از دادستانی کل کشور منتشر شده است.

انتهای پیام/ب

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

دیدگاه ها

با تایید مطلب خوب و به جای شما و منابع خبری گفته شده که نباید در صحت و سقم خبر و محتوا شک کرد. تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزهاانتظار اقدام سریع‌تر و فوری اهالی رسانه سمنان را برای روشنگری مردم سمنان درباره بازگشت یک فرد بی‌تخصص و صرفا سیاسی به شورای شهر با سوابق معلوم در ادوار گذشته شورا را داشتم اما بازهم سپاسگزارم.گویا داستان ما تنها با حضور زیان‌بار شخص یادشده ختم نخواهد شد و تا همه خاطرات و اقدامات معیوب و اشتباهات آن دوران باید تکرار نشود که هرگز اجازه نخواهیم داد.12- در مورد یوسفعلی درون پرور بعلت عدم تعیین مجازات جداگانه برای هر یک از اتهامات و محکومیت وی مجموعاً به 11 سال ، نقض و رسیدگی به شعبه دیگر دادگاه کیفری استان محول شده است.قابل توجه است به‌جز افرادی که تبرئه شده‌اند، احکام 22 نفر از متهمین این پرونده نقض و به شعبه هم‌عرض جهت رسیدگی مجدد ارجاع گردیده است.http://tn.ai/123600
ایمیل
همشهری نسبتا محترم! خود به خود فرد یا افرادی نمی توانند کاندید عضویت در شورای شهر شده یا منصوب شوند! قطعا این تایید و اتفاق از سوی مراجع ذی صلاح انجام شده است.و مطلب مهم اینکه در ادامه این فرایند، انتخاب و رای بالا و حداکثری آحاد مختلف مردم شهر اخلاق این اتفاق مبارک را رقم زده که به شما پیشنهاد میکنم کاسه داغ تر از آش نشده و زیاده از حد خود را مسئول ندانید و بر طبل تفرقه و نفاق و دودستگی نزنید.لطفاً...
ایمیل3331749@semdu.ir
نامبرده متهم است نه مجرم.
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه