تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

سخنی با استاندار محترم؛
مراقب باشید شما را وارد حاشیه‌ها نکنند
از باب خیرخواهی و «نصیحت به حاکم» به شما توصیه می کنیم که مراقب باشید برخی افراد شما را وارد موضوعات حاشیه ای نکنند و فرصت خدمتگزاری به مردم از حضرتعالی سلب نشود.

به گزارش خبرنگار مرآت، در روزهای اخیر استاندار محترم سمنان، جناب آقای دکتر خباز در گفتگو با یکی از خبرگزاری‌های نزدیک به اصلاح طلبان نکاتی را مطرح کرده‌اند که تامل در آن خالی از لطف نیست؛ لذا ضمن احترام به دیدگاه‌های جناب آقای خباز، توجه ایشان و دیگر خوانندگان را به نکاتی جلب می‌کنیم:

1.جناب آقای دکتر خباز! شما در گفتگوی خود از «گفتگوی ملی» سخن گفته‌اید. مستحضرید که نمی‌توان صرفا با دگرگون ساختن واژگان، معانی را تغییر داد! گفتگوی ملی البته مسأله مبارکی است اما در چه موضوعی؟ آیا تصدیق نمی‌کنید که گفتگوی ملی روی دیگر سکه «آشتی ملی» است که رهبر معظم انقلاب با قاطعیت در برابر آن ایستادند و تصریح کردند که ملت با یکدیگر در آشتی هستند! اما ما با کسانی که کشور را تا لبه پرتگاه پیش بردند و حتی جسارت یک عذرخواهی ساده را هم ندارند، سرِ آشتی نداریم. گفتگوی ملی آری اما تغییر میدان کشمکش‌های سیاسی و کشاندن مباحث صرفا سیاسی به کف جامعه نه! اگر تمایلات سیاسی شما، رفع حصر را ایجاب می‌کند آن را صراحتا بیان کنید اما بدانید که به کار بردن واژه «ملی» برای درگیر کردن «ملت» برای بهره‌برداری از یک پدیده روشن سیاسی، امری ناصواب است.

2.جناب آقای استاندار! گفته‌اید که امام خمینی(قدس‌الله نفسه الزکیه) فرموده‌اند نباید به هیچ یک از انقلابیون موجود شک کرد! ما البته منبع این سخن امام را نیافتیم اما شما را به مطالعه دیگر باره وصیتنامه بنیانگذار کبیر انقلاب فرا می‌خوانیم، آن جا که فرمودند: «من در طول مدت نهضت و انقلاب به واسطه سالوس و اسلام نمایی بعضی افراد ذکری از آنان کرده و تمجیدی نموده‌ام که بعد فهمیدم از دغل بازی آنان اغفال شده‌ام» و نیز فرمودند «میزان حال فعلی افراد است» بنابراین نیکوست اگر سخنِ مشروط امام(ره) را که ناظر بر مفهوم سترگ «انقلابی بودن» و «انقلابی ماندن» است، به عنوان یک گزاره مطلق و به منظور بهره‌برداری‌های خاص سیاسی به کار نبریم.

3. جناب آقای استاندار! حضرتعالی بارِ دیگر به موضوع گفتگوی امام حسین(ع) با عمر بن سعد اشاره کرده‌اید و کوشیده‌اید این موضوع را با موضوع گفتگوی ملی گره بزنید! در همان زمانی که جناب آقای رئیس‌جمهور اعلام کردند که از کربلا-این خونین‌ترین تصویر تاریخ- درس تعامل و مذاکره گرفته‌اند، رهبر معظم انقلاب به صراحت در برابر این تحریف آشکار تاریخی ایستادند و در نیمه مهرماه دوسال قبل تأکید کردند که: «چنین تحلیلی درخصوص مسائل تاریخ اسلام و مسائل کشور، نهایت ساده‌اندیشی است زیرا حضرت علی(ع) با زبیر و حضرت امام حسین(ع) با عمر بن سعد مذاکره به معنای امروز یعنی معامله نکردند بلکه هر دوی این بزرگواران به طرف مقابل خود نهیب زدند و آن‌ها را نصیحت به خداترسی کردند.» حال اگر قرار است نهیبی به محصورانِ غیرپشیمان بزنید و آن‌ها را از عواقب اقدامات ساختارشنانه‌شان بیم دهید، بسم‌الله! و دور باد از شما ساده‌اندیشی در تحلیل مسائل تاریخ اسلام...

آیا به همان نسبتی که سوءاستفاده سیاسی از امام رضا(ع) نارواست، سوءاستفاده سیاسی از امام حسین(ع) ناروا نیست؟

4.شما به سخن امام اشاره کرده‌اید که فرموده بود:«اگر با صدام کنار بیاییم با آل‌سعود مصالحه نخواهیم کرد.» لطفا سخن امام راحل را کامل بیان کنید! آن‌جا که فرمودند: «ان‌شاالله اندوه دلمان را را در وقت مناسب با انتقام از آمريکا و آل‌سعود برطرف خواهيم کرد... داغ و حسرت حلاوت اين جنايت بزرگ را بر دلشان خواهيم گذاشت و با برپايي جشن پيروزي حق بر جنود کفر و نفاق و ازادي کعبه از دست نا اهلان و نامحرمان به مسجد الحرام وارد خواهيم شد! اگر هزار بار قطعه قطعه شويم دست از مبارزه با ظالم بر نمي‌داريم. بغض و کينه انقلابي‌تان را در سينه‌ها نگاه داريد با غضب و خشم بر دشمنان بنگريد و بدانيد که پيروزي از آن شماست.»

درباره این که چه کسانی خود را آغازگر روابط با عربستان می‌دانستند حرفی نمی‌زنیم اما برقراری روابط با عربستان به این معنا نیست که وصیت امام دگرگون شده باشد؛ بلکه ما همچنان به فرمان امام بغض‌ها و کینه‌های انقلابی را در سینه‌ها نگاه‌داشته‌ایم! بنابراین برقراری روابط با عربستان به معنای چشم‌پوشی از جرائم و جنایات این کشور نیست؛ کما این که جنایت کسانی که کشور را به آشوب کشیدند قابل چشم‌پوشی نیست. البته همین که تلویحا جنایات محصوران را با جنایات عربستان قیاس فرموده‌اید، مجملی است که می‌توان از آن حدیث مفصل خواند!

5.جناب آقای استاندار! شما به موضوع پذیرش قطعنامه اشاره کرده‌اید اما نفرموده‌اید که قطعنامه جام زهری بود که به امام نوشاندند! سرداری که سپاهیانش از کمبود امکانات سخن بگویند و خستگی در چهره‌هایشان آشکار باشد، چه راهی جز پذیرش آتش‌بس دارد؟! امامی که قطعنامه را پذیرفت همان امامی بود که گفت:«هرجا ظلم هست، مبارزه هست و هرجا مبارزه هست ما هستیم!» نمی‌خواهید بگویید که خستگیِ یاران، ایدئولوژی امام را تغییر داده بود؟!

6.یادآوری می‌کنیم که رهبر معظم انقلاب، گناه سران فتنه را «نابخشودنی» توصیف کردند و شما که عمری را در عالم تقنین گذرانده‌اید می‌دانید که در دیگر کشورها با کودتاگران چه رفتاری می‌کنند؛ خاصه که تازه پس از هتک آبروی نظام، طلبکار نیز باشند و با مظلوم‌نمایی از زیر بار مسئولیت خطاهای خود شانه خالی کنند و حاضر نباشند از سخنانی که در نهانخانه‌هایشان به دروغ بودن آن اعتراف کرده‌اند، توبه کنند!

7.این که فرموده‌اید «همه خواستار یک انتخابات دموکراتیک بودند که به لطف خدا تحقق پیدا کرد» البته مرهون وسعت نظر کسانی است که به رغم مدعیان دموکرسی، عرصه را بر رقیب پیروز تنگ نکردند و نظام اسلامی را آماج تهمت‌های خود قرار ندادند و راهپیمایی سکوت با طعم آتش برگزار نکردند!

8.آیا بهتر نیست به جای پرداختن به مسائلی که برای رسانه‌های ضدانقلاب خوراک تبلیغاتی ایجاد می‌کند، بیش از پیش بر مطالبات حقیقی مردم و سامان دادن به وضعیت معیشت مردم تأکید کنید؟

9.بسیاری از مردم حضور حضرتعالی را در استان پهناور سمنان، مغتنم می‌شمارند و خدمات شما را به این استان شهیدپرور ارج می‌نهند و حتی تداوم حضور شما در این استان را فرصت دوباره‌ای برای این خاک زرخیر می‌شمارند؛ لذا از باب خیرخواهی و «نصیحت به حاکم» به شما توصیه می‌کنیم که مراقب باشید برخی افراد شما را وارد موضوعات حاشیه‌ای نکنند و فرصت خدمت به مردم از حضرتعالی سلب نشود. از شما که در امر خطابه شخصیتی توانمند و برجسته هستید بیش از دیگران انتظار می‌رود که در عمل به رهنمودهای رهبر گرانقدر انقلاب پیشگام باشید.

برای شما و تمامی همکارانتان آرزوی توفیق روزافزون داریم.

انتهای پیام/ح
شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

دیدگاه ها

مرآت حقیقت جو وحق گودمتون گرم مردان خدا
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه