تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

پاسخ استاندار سمنان به اعتراض اهالی کالپوش:   
قبلا هم گفته بودیم آب سد کالپوش برای شرب است/ انتقال آب به وسیله پمپ غیرمجاز بود
استاندار سمنان با بیان اینکه آب سد کالپوش مصرف کشاورزی ندارد گفت: تمام پمپهای غیرمجازی که برای انتقال آب از سد کالپوش استفاده می شد بر اساس مصوبه شورای تامین جمع آوری شده است.

به گزارش خبرنگار مرآت، محمدرضا خباز استاندار سمنان در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان در پاسخ به سوال خبرنگار مرآت در خصوص اعتراض مردم کالپوش به عدم تخصیص آب کشاورزی از سد کالپوش گفت: این سد سالها قبل با بودجه دولت احداث شده و به هیچ کس هم حق آبه ای تعلق نگرفته است بنابراین کسی حق آبه طلبکار نیست.

قبلا هم گفته بودیم آب سد کالپوش برای شرب است

استاندار سمنان با یادآوری سفر خود به همراه آیت الله شاهچراغی به کالپوش اظهار کرد: من در آن سفر هم رسما اعلام کردم آب سد کالپوش آب شرب است و مصرف کشاورزی ندارد.

خباز افزود: وقتی این موضوع را مطرح کردم پیش بینی می کردم اعتراضاتی مطرح شود اما در زمان جلسه کسی اعتراض نکرد و یکی دو نفر پس از جلسه مطالبی را به من گفتند.

وی با بیان اینکه مطابق قانون وزیر نیرو اختیار دارد منابع آب را با توجه به اولویت ها توزیع کند گفت: طبق دستور وزیر نیرو قرار بوده است از 5 میلیون متر مکعب آب سد کالپوش، 4 میلیون متر مکعب آن برای آب شرب شاهرود و میامی و 1 میلیون مترمکعب نیز به بخش صنعت اختصاص یابد.

نماینده دولت در استان سمنان با تاکید بر اولویت روستاهای منطقه کالپوش برای تامین آب شرب از سد کالپوش اظهار کرد: چند ماه قبل برای پیگیری بیشتر موضوع به معاون سیاسی امنیتی دستور دادم شورای تامین را در همان منطقه تشکیل دهد تا به راه حل بهتری دست پیدا کنیم.

پیشنهاد دادیم از واژه صنعت کشاورزی به جای صنعت استفاده شود

خباز ادامه داد: مردم منطقه فکر می کنند توزیع آب سد کالپوش در اختیار استاندار است اما اینطور نیست و اختیار آن با وزیر نیرو است.

رئیس شورای تامین استان سمنان به مصوبه این شورا در خصوص سد کالپوش جهت ارائه پیشنهاد به وزارت نیرو اشاره کرد و گفت: به وزارت نیرو پیشنهاد دادیم 1 میلیون متر مکعب آبی که برای صنعت اختصاص یافته بود به صنعت کشاورزی تغییر کاربری پیدا کند تا بتوانیم در بخش کشاورزی مدرن و آبیاری قطره ای مصرف کنیم.

وی با بیان اینکه اهالی آن روستا با استفاده از 130 پمپ اقدام به انتقال آب از سد کالپوش کرده بودند تصریح کرد: با مصوبه شورای تامین استان، تمام پمپهای غیرمجاز جمع آوری شد و کسی حق استفاده از آن را ندارد.

معاون اقتصادی استاندار مدیر پخته ای است

استاندار سمنان در خصوص اظهارات همتیان معاون اقتصادی استانداری سمنان نیز گفت: آقای همتیان فرد تازه کاری نیست که اظهار نظر نسنجیده ای داشته باشد بنابراین آنچه که او به اهالی کالپوش گفته بود تخصیص آب صنعتی کشاورزی بوده است که با انتقال آب بوسیله پمپ متفاوت است.

خباز با اشاره به اینکه جمعی از اهالی کالپوش همچنان بر نظر قبلی خود پافشاری می کنند اظهار کرد: مگر در آن منطقه فقط 130 کشاورز فعالیت می کنند؟ در آن منطقه بیش از دو هزار نفر مشغول به کشاورزی هستند و اصلا منابع مالی برای خرید پمپ ندارند، لذا نباید این اعتراضات را به تمام کشاورزان منطقه نسبت داد.

نماینده دولت در استان سمنان به حضور افراد غیربومی در منطقه اشاره کرد و گفت: عده ای از اهالی استان گلستان در آن منطقه حضور یافته اند و خواهان تخصیص آب هستند.

وی خاطرنشان کرد: مطابق قانون امکان ادامه انتقال آب با پمپ از سد کالپوش وجود نداشت و باید جلوی آن گرفته می شد.

انتهای پیام/ت

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

دیدگاه ها

اقای استاندار بهتر است تشریف بیارد منطقه و ببیند چه خبر است بالای چند هزار نفر از کالپوش و حومه مشغول به کارند. از پشت میز نمی توان برای مردم تصمیم گرفت. در ضمن اعداد ارقام مربوط به اخصیص را با مسئولان اب منطقه ای چک کند... چون اشتباه ذکر شده است عدد تخصیص 5+1 است
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه