تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

یادداشت؛
"اصولگرایی" به روش علی لاریجانی!
در سالهای اخیر مواضع علی لاریجانی به شدت مورد استقبال چهره های اصلاح طلب قرار گرفته است تا آنجا که در جریان انتخاب رئیس مجلس دهم از هیچ تلاشی برای حمایت از وی دریغ نکردند.

یادداشت اختصاصی مرآت- علی لاریجانی که در سالهای اخیر و بویژه پس از استقرار دولت یازدهم با اتخاذ مواضع تامل برانگیز خود انتقادات فراوانی را از جانب نیروهای انقلاب اسلامی متوجه خود کرده بود، یکبار دیگر نشان داد در دفاع از موضوعات چالشی متوجه دولت روحانی، گوی سبقت را از اصلاح طلبان ربوده است.

علی اردشیر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه صبح دیروز (یکشنبه) مجلس در خصوص سند 2030 که چند روز قبل مورد انتقاد رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفته بود اظهار کرد: مصوبه ۲۰۳۰ در هیأت تطبیق مصوبات از نظر شکلی مورد بررسی قرار گرفت و مغایرتی با قانون ندارد!

این اظهارات رئیس مجلس شورای اسلامی در حالی بیان می شود که رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با جمعی از معلمان سراسر کشور با بیان اینکه جمهوری اسلامی تسلیم سندهایی مانند سند ۲۰۳۰ یونسکو نخواهد شد، فرمودند: این سند ۲۰۳۰ سازمان ملل و یونسکو و این حرفها، اینها چیزهایی نیست که جمهوری اسلامی بتواند شانه‌اش را زیر بار اینها بدهد و تسلیم اینها بشود .به چه مناسبت یک مجموعه‌ به‌ اصطلاح بین‌المللی تحت نفوذ قدرت‌های دنیا، برای ملت‌ها تکلیف مشخص کند؟(مشاهده متن بیانات)

علی لاریجانی اما در اتخاذ اینگونه مواضع در زمره السابقون قرار دارد. وی در جریان مذاکرات هسته ای نیز بارها از عملکرد تیم مذاکره کننده کشورمان دفاع کرد تا آنجا با تصویب 20 دقیقه ای برجام که یکی از حساس ترین موضوعات تاریخ معاصر کشور بود گوی سبقت را از تندترین چهره های اصلاحات ربود و پازل برنامه های اصلاح طلبان را به بهترین شکل تکمیل کرد.

اسفند 94 و در آستانه برگزاری انتخابات مجلس دهم، در حالی که تعدادی از چهره های اصولگرا همچنان از عملکرد علی لاریجانی دفاع می کردند انتشار یک خبر توجه رسانه ها را به خود جلب کرد. نام علی لاریجانی در لیست نامزدهای اصلاح طلب شهر قم برای انتخابات مجلس قرار می گیرد! (مشاهده خبر)

علی اردشیر لاریجانی که در سال 84 نامزد جبهه پیروان امام و رهبری در نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بود نه تنها مورد حمایت چهره های اصلاح طلب قرار گرفته است بلکه تعدادی از فعالان ملی مذهبی نظیر ابراهیم یزدی از وی برای تصدی ریاست مجلس دهم حمایت می کنند.(مشاهده کنید)

هم پوشانی سیاسی علی لاریجانی با مواضع اصلاح طلبان ادامه می یابد و او بارها در جایگاه ریاست مجلس شورای اسلامی به حمایت از اعضای کابینه حسن روحانی می پردازد. لاریجانی چند ماه مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در مصاحبه با روزنامه ایران می گوید روحانی دور دوم ریاست جمهوری را نیز تجربه خواهد کرد.(مشاهده خبر)

رئیس مجلس شورای اسلامی حتی در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم تلاش می کند با مواضع خود برنامه های رقبای حسن روحانی را زیر سوال ببرد. علی لاریجانی پس از آنکه رقبای روحانی از امکان افزایش یارانه ها سخن می گویند بلافاصله از تریبون مجلس شورای اسلامی اعلام می کند  امکان افزایش یارانه ها وجود ندارد.(مشاهده خبر)

از سوی دیگر در سالهای اخیر مواضع علی لاریجانی به شدت مورد استقبال چهره های اصلاح طلب و رسانه هایشان قرار می گیرد تا جایی که در جریان انتخاب رئیس مجلس دهم از هیچ تلاشی برای پیروزی وی بر محمدرضا عارف (معاون اول دولت اصلاحات) دریغ نمی کنند.

پاسخ به این سوال که چرا چهره های شاخص اصلاح طلب، علی لاریجانی که با 191 هزار رای و به عنوان نفر دوم شهرستان قم به مجلس راه می یابد را برای ریاست مجلس بر محمدرضا عارف با 1 میلیون و 600 هزار رای ترجیح می دهند می تواند به شفاف شدن بسیاری از ابهامات ایجاد شده در خصوص مواضع سالهای اخیر لاریجانی کمک کند.

 ابراهیم سفیدیان

انتهای پیام/ت

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

دیدگاه ها

با سلام افرادی مثل علی لاریجانی و کاظم جلالی و ... حزب باد هستند هر طرف منافعشان باشد همون طرف میروند.
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه