تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان خبر داد:
برگزاری 1600 برنامه در سالروز آزادسازی خرمشهر/ تکمیل پارک موزه دفاع مقدس سمنان نیازمند 15 میلیارد تومان اعتبار است
مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان سمنان از برگزاری 1600 برنامه طی چهار روز در سالروز آزادسازی خرمشهر در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مرآت، سرهنگ پاسدار محمدحسن سلامی مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان سمنان در نشست خبری که با موضوع فرارسیدن سالروز عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر برگزار شد با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) پس از آزادسازی خرمشهر اظهار کرد: همانطور که امام راحل فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد و ما نیز معتقدیم انقلاب اسلامی را خداوند متعال حفظ کرده است.

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان سمنان با بیان اینکه خرمشهر نماد مقاومت و پایداری رزمندگان اسلام بود گفت: زنده نگه داشتن تاریخ آن روزها، زنده نگه داشتن ارزش های انقلاب اسلامی است لذا بر آحاد مردم و مسئولان لازم است این ایام را گرامی داشته و ارزش های دفاع مقدس را به نسل های بعدی منتقل کنیم.

سلامی با تاکید بر لزوم ترویج روحیه ایثار و شهادت در جامعه تصریح کرد: با روحیه حماسی ملت ایران، دشمنان تاکنون نتوانسته اند هیچ غلطی صورت دهند و انقلاب اسلامی هر روز بیش از گذشته به اهداف خود نزدیک می شود.

وی در خصوص برنامه های بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر نیز گفت: برنامه های بزرگداشت سوم خرداد و عملیات بیت المقدس با شعار "من انقلابی ام" از سه شنبه 2 خرداد تا جمعه 4 خرداد در سراسر استان سمنان برگزار خواهد شد.

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان سمنان با اشاره برنامه ریزی های صورت گرفته برای برگزاری 1600 برنامه در طول این 4 روز افزود: تشکل های مردم نهاد و جوانان استان حدود 300 برنامه در این خصوص برگزار خواهند کرد.

سلامی از برگزاری 224 برنامه در 39 واحد داشنگاهی استان خبر داد و گفت: نیروهای مسلح و بسیج 200 برنامه، ادارات و دستگاههای دولتی استان 800 برنامه، شهرداری ها 52 برنامه و فرمانداری ها نیز 100 برنامه را در ایام بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار خواهند کرد.

وی ادامه داد: صبح گاه مشترک نیروهای مسلح استان به میزبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح روز 3 خرداد در نقاط مختلف استان سمنان برگزار خواهد شد.

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان سمنان از برگزاری همایش شهرستانی رزمندگان دفاع مقدس، گلباران و غبارروبی گلزار شهدا، همایش رزمندگان جهاد کشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی به عنوان برنامه های محوری سالروز آزادسازی خرمشهر خبر داد و گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز فیلم های دفاع مقدس را در 6 سینمای استان اکران خواهد کرد.

سلامی به برگزاری 18 برنامه در هزار مدرسه استان سمنان در ایام آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و گفت: افتتاح گلزار شهدای گمنام آرادان، برگزاری یادواره های شهدا و حضور ایثارگران دفاع مقدس در نمازهای جمعه از دیگر برنامه های این ایام است.

وی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای تدوین دایره المعارف استانی دفاع مقدس طی 2 سال اظهار کرد: استان سمنان در اکثر شاخصه های ایثارگری در رده های نخست کشور قرار دارد.

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان تاکید کرد: در این خصوص لازم است تمام دستگاههای اجرایی و نهادهای فرهنگی استان که سوابق حضور در بخش خای مختلف دفاع مقدس را دارند با این مجموعه همکاری کنند.

سلامی با بیان اینکه 85 شهید از بسیج، سپاه و جهاد در عملیات آزادسازی خرمشهر به درجه رفیع شهادت نائل شدند افزود: 107 شهید نیز از لشگر 58 ذوالفقار در جریان این عملیات به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به روند تکمیل پروژه های پارک موزه دفاع مقدس سمنان گفت: پارک موزه دفاع مقدس مصوب سفر رهبر معظم انقلاب در سال 85 به استان است که تاکنون برای بخش های مختلف آن بیش از 13 میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل آن نیازمند 15 میلیارد تومان دیگر هستیم.

مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان سمنان از افتتاح بخش هایی از پارک موزه دفاع مقدس در شهریور ماه سالجاری خبر داد و افزود: فرهنگسرا، صحن انقلاب اسلامی و بخش های دیگری از این مجموعه در هفته دفاع مقدس امسال افتتاح خواهند شد.

انتهای پیام/ت

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

دیدگاه ها

اگر این مبلغ در راه اشتغال و سامان گرفتن جوان ها هزینه بشود مطمئنن تاثیرش چند برابر خواهد بود .
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه