تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

    
«چیکو» شکلات مخصوص و خوشمزه مهدیشهری ها+ تصاویر
مردم مهدیشهر و عشایر ایل سنگسری از محصولات لبنی خود شکلات بسیار خوشمزه ای درست می کنند که «چیکو» نام دارد.

به گزارش خبرنگار مرآت، چیکو از ماده ای به نام لورعین تهیه می شود. لورعین که همان آب اضافه لور است را می جوشانند تا غلیظ شود و سپس آن را خشک می کنند و نگه می دارند تا هر وقت که نیاز شد از آن «چیکو» درست کنند.

برای تهیه «چیکو»، مقداری از لورعین خشک شده را در ظرفی ریخته و بر روی آن آب می ریزند تا خوب خیس بخورد. وقتی لورعین خوب خیس خورد شیر و آب را هر کدام به یک اندازه به علاوه شکر به ماده لورعین اضافه کرده و بر روی اجاق با حرارت پایین می گذارند تا کم کم به جوش آید. ضمن حرارت دادن مواد باید آن مرتبا به هم زد تا ته نگیرد.

 2 الی 2 ساعت و نیم زمان نیاز است تا مواد حاصله به مرحله چیکو برسد نشانه آن هم این است که مقداری از مواد را در ظرف آب سرد می ریزند که اگر ماده در آب سفت و شکننده شد مشخص می شود که چیکو آماده شده است.

وقتی ماده چیکو آماده شد در مرحله بعد نیاز است که آن را به قطعات کوچک و شکلات مانند درآورند.

در این مرحله به علت چسبندگی زیاد ماده چیکو ابتدا ظرف سینی را چرپ کرده و سپس مواد داخل شکلات چیکو که شامل کنجد، گردوی خرد شده و شاه دانه است و برای خوشمزه تر و مقوی تر شدن شکلات چیکو به کار می رود را در کف سینی می پاشند و سپس مواد داغ چیکو را روی آن ریخته و خوب باهم مخلوط می کنند تا این افزودنیها در تمام مواد چیکو پخش شود.

باید توجه کرد که این افزودنیهای داخل چیکو سلیقه ای است و هر کس به سلیقه خود این مواد را کم و زیاد می کند و بعضی ها هم به آن پسته و بادام می افزایند.

در ادامه برای فرم دادن شکلات، تکه ای از مواد حاصله از چیکو را که همچنان گرم و انعطاف پذیر است جدا کرده و برای روشن تر و خوش رنگ تر شدن به صورت مداوم با دست آن را می کشند  و سپس به شکل لوله های نازک مداد مانند با طول 50 تا 70 سانت و قطر 1 تا 2 سانت درمی آورند و می گذارند تا سرد شود و بعد از سرد و سفت شدن با انبر به تکه های کوچک شکلات تقسیم می کنند.

نکته ای که در تهیه چیکو بسیار مهم است گرم نگه داشتن مواد چیکو تا قبل از فرم دادن و شکل دادن آن است چرا که تا زمانی که مواد حاصله چیکو گرم است می توان با دست آن را فرم و شکل داد و به محض اینکه مواد سرد شد سفت و سخت می شود و دیگر قابلیت فرم دادن را ندارد بنابراین اگر در هر مرحله ای از کار مواد حاصله چیکو سرد شد آن را دوباره در همان ظرفی که قرار دارد روی اجاق گذاشته و گرم می کنند تا به همان حالت اولیه درآید.

بانوان عشایر سنگسری که کدبانوگری آنان زبانزد است شکلات چیکو را به سلیقه خود به اشکال مختلف درمی آوردند یکی از مهمترین اشکالی که از چیکو درست می کردند «گیژ گیژو» نوعی از وسیله بازی برای بچه ها یا همان «فرفره» بود که بدین وسیله کودکان بسیار شادمان می شدند و به بازی می پرداختند.

به گزارش مرآت، این شکلات خوشمزه و طبیعی یکی از بهترین تنقلات مردم مهدیشهر برای پذیرایی از مهمانان است و بسیار نیز مورد توجه و پسند اهالی این منطقه و سایر مناطق قرار گرفته است.

لازم به توضیح است که شکلات چیکو که تهیه آن مختص عشایر سنگسری است، نه تنها یک شکلات طبیعی و نسبت به شکلات بازار ارزان قیمت است بلکه دارای خاصیت نیز هست و بنا به گفته ها برای معده بسیار نافع است.

دیدگاه ها

عالی بود ممنون
ایمیل

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه