معرفی استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

يكشنبه 1 مرداد 1396

دیدگاههای اخیر

    
«چیکو» شکلات مخصوص و خوشمزه مهدیشهری ها+ تصاویر
مردم مهدیشهر و عشایر ایل سنگسری از محصولات لبنی خود شکلات بسیار خوشمزه ای درست می کنند که «چیکو» نام دارد.

به گزارش خبرنگار مرآت، چیکو از ماده ای به نام لورعین تهیه می شود. لورعین که همان آب اضافه لور است را می جوشانند تا غلیظ شود و سپس آن را خشک می کنند و نگه می دارند تا هر وقت که نیاز شد از آن «چیکو» درست کنند.

برای تهیه «چیکو»، مقداری از لورعین خشک شده را در ظرفی ریخته و بر روی آن آب می ریزند تا خوب خیس بخورد. وقتی لورعین خوب خیس خورد شیر و آب را هر کدام به یک اندازه به علاوه شکر به ماده لورعین اضافه کرده و بر روی اجاق با حرارت پایین می گذارند تا کم کم به جوش آید. ضمن حرارت دادن مواد باید آن مرتبا به هم زد تا ته نگیرد.

 2 الی 2 ساعت و نیم زمان نیاز است تا مواد حاصله به مرحله چیکو برسد نشانه آن هم این است که مقداری از مواد را در ظرف آب سرد می ریزند که اگر ماده در آب سفت و شکننده شد مشخص می شود که چیکو آماده شده است.

وقتی ماده چیکو آماده شد در مرحله بعد نیاز است که آن را به قطعات کوچک و شکلات مانند درآورند.

در این مرحله به علت چسبندگی زیاد ماده چیکو ابتدا ظرف سینی را چرپ کرده و سپس مواد داخل شکلات چیکو که شامل کنجد، گردوی خرد شده و شاه دانه است و برای خوشمزه تر و مقوی تر شدن شکلات چیکو به کار می رود را در کف سینی می پاشند و سپس مواد داغ چیکو را روی آن ریخته و خوب باهم مخلوط می کنند تا این افزودنیها در تمام مواد چیکو پخش شود.

باید توجه کرد که این افزودنیهای داخل چیکو سلیقه ای است و هر کس به سلیقه خود این مواد را کم و زیاد می کند و بعضی ها هم به آن پسته و بادام می افزایند.

در ادامه برای فرم دادن شکلات، تکه ای از مواد حاصله از چیکو را که همچنان گرم و انعطاف پذیر است جدا کرده و برای روشن تر و خوش رنگ تر شدن به صورت مداوم با دست آن را می کشند  و سپس به شکل لوله های نازک مداد مانند با طول 50 تا 70 سانت و قطر 1 تا 2 سانت درمی آورند و می گذارند تا سرد شود و بعد از سرد و سفت شدن با انبر به تکه های کوچک شکلات تقسیم می کنند.