تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

رد پای بی تدبیری سازمان محیط زیست؛   
فاجعه دفن زباله های عفونی در روستای دلازیان سمنان
بی تدبیری سازمان محیط زیست به روستای دلازیان سمنان رسید این درحالی است که عده ای زباله های عفونی و بیمارستانی را از نقاط مختلف کشور به سمنان می آورند و در اطراف مناطق روستایی رها می کنند.

به گزارش مرآت به نقل از شاخه طوبی، مشکلات و بی تدبیری های پی در پی در حوزه محیط زیست گویا تمامی ندارد و به قول معروف هر دم از این باغ بری می رسد، متاسفانه این نوبرانه تلخ این بار از روستای دلازیان سمنان سر در آورده است.

این در حالی است که روستای موردنظر تبدیل به چراهگاهی عفونی برای شتران و دام هایی شده که قوت غالب مردم این مناطق را تامین می کنند.

نیره قادری رییس شورای شهرستان سمنان در گفت وگو با خبرنگار شاخه طوبی در تشریح وضعیت بهداشتی نبودن محیط روستای دلازیان گفت: مدتی پیش از طریق مردم روستای دلازیان سمنان و چند تن از شترداران این منطقه مطلع شدم عده ای زباله های عفونی و بیمارستانی را در مکانی حوالی این روستا رها می کنند.

وی در ادامه افزود: پس از اطمینان از صحت این ماجرا به طور جدی پیگیر شدیم تا هرچه سریع تر جلوی این فاجعه را بگیریم، در نهایت متوجه شدیم عده ای زباله های عفونی و بیمارستانی را از نقاط کشور، از تهران بگیر تا چهار محال بختیاری به سمنان می آورند و در مکانی حوالی این روستا رها می کنند.

رییس شورای شهرستان سمنان در کمال ناباوری متوجه شدیم این کار با اجازه معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت از محیط زیست ایران به شکلی غیر قانونی و بدون مجوز تنها با هماهنگی استانداری سمنان صورت گرفته است، خاطر نشان کرد: برای این کار باید با فرمانداری سمنان هماهنگ می شد در حالی که فرمانداری از این ماجرا کاملابی خبر بود.

قادری با اشاره به برگزاری جلسه ای با محوریت رسیدگی به وضعیت به وجود آمده با اعضای شورا، گفت:پس از انجام برنامه ریزی های لازم به سختی و با هماهنگی های بسیار جلسه با حضور فرماندار و نمایندگانی از سازمان محیط زیست، دانشگاه علوم پزشکی و اداره منابع طبیعی سمنان برگزار کردیم .

وی با بیان اینکه در این جلسه عوارض خطرناک این عمل اعم از بیماری شترهای این ناحیه و در نهایت عقیم شدن و بیماری انسان ها  شناسایی شد، افزود: در نهایت صورت جلسه ای تهیه شد و مسئولان حاضر در جلسه تصمیم گرفتند ضمن غیرقانونی خواندن این عمل به طور جدی و قاطعانه از وقوع این رویداد جلوگیری نمایند.

رییس شورای شهرستان سمنان خاطرنشان کرد: از مردم شهرستان سمنان و تمامی روستاییان تقاضا دارم در صورت مشاهده  مشکلاتی از این دست بلافاصله به ما اطلاع دهند،ما قطعا پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

دیدگاه ها

با سلام خدمت دوستان عزيزمن چند ايراد به گزارش بالا دارماولا عكس فوق مربوط به سايت دفن پسماند نميباشددوما زباله هاي امحا شده در سايت دفن پسماند كه با مجوز محيط زيست استان ساخته شده كاملا اصولي و در محيطي كاملا محصور شده دفن ميگردد كه طرح اجرا شده مورد تاييد كليه دستگاه هاي مربوطه ميباشد.در صورت لزوم خواهشمندم گزارشي از سايت مورد نظر تهيه فرماييد
ایمیلhesam.s1365@yahoo.com

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه